Grała kultową i uwielbianą Hiacyntę Bucket. Dziś ma już 93 lata! Jak się zmieniła?

W popularnym sitcomie grała Hiacyntę Bucket, która jest uwielbiana do dziś. Patricia Routledge skończyła 93 lata i wciąż nie spoczęła na laurach. Co dzisiaj robi odtwórczyni roli kultowej pani domu? Wbrew pozorom wciąż jest aktywna.

Więcej ciekawych artykułów o sferze kultury znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

Patricia Routledge to brytyjska aktorka, komediantka, piosenkarka i prezenterka. Urodziła się 17 lutego 1929 w Tranmere i obecnie ma już 93 lata. Jej najsłynniejszą rolą jest Hiacynta Bucket, czyli główna bohaterka sitcomu "Co ludzie powiedzą?", którą do dziś uwielbiają tysiące osób. Jej kariera zaczęła się w 1952 roku na deskach teatru Liverpool Playhouse w musicalu "How's the World Treating You". A co robi dzisiaj?

 

Grała Hiacyntę Bucket. Dzisiaj ma 93 lata i ani myśli o emeryturze

Patricia Routledge mimo wieku wciąż jest aktywna. Dowodem jest choćby wykonany przez nią z nienaganną dykcją i ogromną energią w 2020 roku utwór "I've Been to a Marvellous Party". 

 

Widzowie wciąż są zachwyceni zarówno głosem, jak i werwą aktorki. Pod nagraniem jest mnóstwo pozytywnych komentarzy: 

Absolutnie fenomenalna
Co za skarb
To jest wręcz zbyt dobre

Ale przez ostatnie lata w życiu Patricii Routledge wydarzyło się znacznie więcej.

Jest odtwórczynią roli Hiacynty Bucket. Odebrała kilka prestiżowych nagród

Patricia Routledge otrzymała kilka prestiżowych nagród. Została honorową członkinią Royal Academy of Music. Z tej okazji pojawiła się w specjalnym stroju na ceremonii. Oprócz tego, odtwórczyni roli Hiacynty Bucket została odznaczona przez nieżyjącą już Królową Elżbietę II. W 2004 roku otrzymała Order Imperium Brytyjskiego, a w 2017 roku tytuł Damy za działalność w sferze kultury oraz aktywną działalność charytatywną.

Więcej o: