Pamiętacie Pawła z "Rancza"? Za pierwszym razem nie zdał do szkoły aktorskiej, więc poszedł na medycynę

Dobromira Dymeckiego większość widzów kojarzy z ról serialowych, a w szczególności postaci Przemka z "Barw szczęścia" i Pawła z "Rancza". Dorobek artystyczny aktora jest jednak znacznie większy. Do szkoły aktorskiej nie zdał natomiast za pierwszy razem, więc miał "krótką przygodę" ze studiami medycznymi.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularny Paweł z "Rancza" coraz większymi krokami zbliża się do statusu jednej z największych gwiazd polskiego kina. Po swoim udziale w serialu aktor dostał angaż w ponad 30 produkcjach. Ostatni film, w którym zagrał, został nominowany w konkursie głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 27

Kim jest Dobromir Dymecki? Można zobaczyć go nie tylko w serialach

Dobromir Dymecki ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT 2009 roku, ale debiut zaliczył już dwa lata wcześniej na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Początkowo wiązał karierę wyłącznie z teatrem. Wszystko zmieniło się w momencie, w którym dostał rolę Witaszka w "U Pana Boga za miedzą" oraz w kontynuacji tego filmu, pod tytułem "U Pana Boga w ogródku". 

Aktor szybko "polubił" się z kamerą. Jak się okazało, nie było to jednostronne uczucie. Po filmowym debiucie Dymecki przez kilka lat pojawiał się w wielu serialach. Były to takie produkcje jak: Usta, usta", "Hotel 52", "Siostry", "Prosto w serce", czy wspomniane wcześniej "Barwy szczęścia". Widzowie pokochali go też za rolę leśnika Pawła w "Ranczu". 

Dobromir Dymecki miał też krótką przygodę z medycyną. Zawsze pasjonowało go jednak aktorstwo

W wywiadzie dla Wysokich Obcasów Dymecki przyznał, że pasja do teatru narodziła się już w podstawówce. Ze względu na krążące jednak legendy o szkole aktorskiej zdecydował się, że zostanie przy biologii. W liceum postanowił natomiast zapisać się do teatru amatorskiego Pod Lupą w Łodzi, a potem próbować swoich sił w aktorstwie. - Zdawałem do szkoły aktorskiej równolegle z medycyną, ale się nie dostałem. - przyznał. Medycynę studiował przez pół roku. 

Więcej o: