Najlepsze seriale lat 90. Jak potoczyły kariery gwiazd, za którymi szalały miliony widzów?

Seriale z lat 90. przechodzą obecnie "drugą młodość". Widzowie często wracają do produkcji, które niegdyś przyciągały miliony widzów przez telewizory. Jak potoczyły się kariery aktorek i aktorów, którzy wcielali się w główne postacie? Sprawdziliśmy.

Seriale lat 90. to w większości kultowe produkcje, które do dziś królują w telewizji i na platformach streamingowych. Nic dziwnego, ponieważ ich klimatu nie da się podrobić. Dlatego wciąż tak chętnie do nich wracamy. Wielu z nas zastanawia się też, co obecnie robią odtwórcy ulubionych seriali sprzed lat. Rozwiewamy wątpliwości.

Zobacz wideo Te gwiazdy wystąpiły w "Słonecznym Patrolu" jeszcze zanim były sławne

Jak się potoczyła kariera aktorów z serialu "Słoneczny Patrol"?  Nie biegają już po plaży

Nie da się ukryć, że "Słoneczny Patrol" zyskał popularność przede wszystkim ze względu na aktorów. Skąpe kostiumy kąpielowe, pięknie wyrzeźbione ciała i kalifornijskie plaże, o których większość z nas może tylko pomarzyć. Serial stał się symbolem telewizji lat 90. i do tej pory wspominany jest z uśmiechem na twarzy.

Słoneczny patrolSłoneczny patrol 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kadr z serialu 'Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera' Role przestępców wpłynęły na psychikę Evana Petersa. "Mentalnie wyczerpujące"

David Hasselhoff, który wcielał się w rolę Mitcha, po zakończeniu przygody ze "Słonecznym patrolem", otrzymał kilka ról epizodycznych, ale najczęściej w filmach wcielał się w... samego siebie. Mowa tu np. o "Eurotip" czy "Pirania 3DD". W 2017 roku wystąpił zaś jako Mentor w "Baywatch. Słoneczny patrol". Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Pameli Anderson. Aktorka, która przez wielu uznawana była za symbol seksu została zaproszona nawet do udziału w "Tańcu z gwiazdami", a w 2013 roku została właścicielką zespołu w GT Series – Race Alliance. 

Amerykańska wersja "Świata według Kiepskich", czyli "Świat według Bundych". To był prawdziwy hit

"Świat według Bundych" to parodia życia typowej amerykańskiej rodziny, która bawiła widzów na całym świecie. Ed O'Neill, który odgrywał rolę głowy rodziny Ala Bundy'ego, zagrał później w serialu "Współczesna rodzina" emitowanym od 2009 roku. Aktor był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów. W 2011 roku doczekał się swojej gwiazdy na słynnej "Alei Gwiazd" w Los Angeles.

Świat według BundychŚwiat według Bundych 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Na planie 'Świata według Kiepskich' Jak to się zaczęło? "U mnie wystarczyło wyjść na klatkę schodową z dyktafonem, żeby nagrać dialogi jak do 'Kiepskich'"

Gwiazdy "Z archiwum X" nie próżnowały. Pojawiły się w wielu innych produkcjach

David Duchovny wziął udział w kilku filmach i serialach, ale prawdziwa popularność wróciła, gdy zagrał Hanka Moody'ego w serialu "Californication", za który otrzymał Złoty Glob. Próbował również swoich sił w muzyce. Gillian Anderson, podobnie jak jej serialowy partner, wzięła udział w wielu serialach. Były to bardzo znane produkcje takie jak: "Hannibal", "Upadek" czy "The Crown", gdzie wcieliła się w rolę Margaret Thatcher.

Z archiwum XZ archiwum X 20thCentFox/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Więcej o: