Matka ofiary oskarża Netfliksa o fałszowanie faktów w serialu o Dahmerze. "Nie wiem, jak mogli to zrobić"

Głośny i kontrowersyjny serial Netfliksa "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" cały czas bije rekordy popularności. Nie przestają się pojawiać także krytyczne komentarze wobec serialu. Teraz głos zabrała matka mężczyzny, którego Dahmer zamordował.

Produkcja obecnie znajduje się już trzeci tydzień tydzień na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych seriali po angielsku na Netfliksie. Jednak, to nie sprawia, że tytuł coraz mniej szokuje. Pomimo tego, że ma dobre opinie recenzentów i cieszy się popularnością wśród ludzi, to cały czas pojawiają się również głosy potępiające produkcję.

Więcej ciekawych informacji o filmach i serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Matka jednej z ofiar krytykuje powstanie serialu

Shirley Hughes to matka apsirującego modela Tony'ego Hughesa, który został okrutnie zabity przez Jeffreya Dahmera. W rozmowie z dziennikiem "The Guardian" wyznała, że nie oglądała całości serialu, ale widziała szósty odcinek serialu pt. "Uciszony", w którym opowiedziana jest historia jej syna. Uważa, że okoliczności śmierci jej syna różniły się od tego, co możemy zobaczyć w serialu Netfliksa.

Tony Hughes był osobą głuchoniemą, ale jak wspomina matka, był zadowolonym z życia młodym 31-letnim mężczyzną. Jego rolę w serialu odegrał aktor Rodney Burford, również cierpiący na wadę słuchu. Tony poznał Dahmera 24 maja 1991 roku w barze dla gejów w Milwaukee. Dahmer zwabił go do swojego mieszkania, następnie odurzył i zabił, ćwiartując jego ciało. W serialu widzimy, jak seryjny morderca później gotuje i zjada wątrobę ofiary.

Zobacz wideo Popkultura odc. 126

Shirley Hudges nie spodobało się, że Netflix nie skontaktował się z rodzinami ofiar podczas tworzenia serialu. „Nie wiem, jak mogli to zrobić. Nie rozumiem, jak mogą wykorzystywać nasze nazwiska i wypuszczać w świat coś takiego" - powiedziała kobieta. Później wyznała, że wciąż nie jest jej łatwo rozmawiać o utracie syna i nie będzie dalej komentować sprawy.

Matka Tony'ego Hughesa nie jest jedyną osobą z rodziny, która postanowiła krytycznie skomentować produkcję. Wcześniej Eric Murphy, którego kuzyn Errol Lindsey został zamordowany przez Dahmera zarzucał Netfliksowi brak konsultacji, jak i chęć zarobku kosztem odtwarzania traum u ludzi.

O produkcji niekorzystnie wypowiedział się także prokurator, który brał udział w procesie przeciwko Dahmerowi. Uważa, że serial fałszuje historię, ponieważ pokazuje, że policjanci rzekomo nie interesowali się zaginięciami, ponieważ dotyczyły gejów lub ludzi czarnoskórych.

Również środowisko LGBTQ+ wyraziło swój sprzeciw wobec produkcji Netfliksa. Ludziom nie podobało się umieszczenie tagu "LGBTQ+" przy tej produkcji obok "horror" czy "psychologiczny". Netflix po jakimś czasie usunął ten tag.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina 

Więcej o: