Nowa obsada "The Crown" na oficjalnych zdjęciach z 5. sezonu. Przyzwyczajcie się do tych twarzy

Netflix pokazał pierwsze fotosy do piątego sezonu "The Crown", na których w pełnej krasie możemy podziwiać nowych członków obsady. Imelda Staunton jako królowa Elżbieta II robi dość ciekawe wrażenie, a Elizabeth Debicki faktycznie wygląda jak kolejna inkarnacja księżnej Diany. Ale chwilę chyba nam zajmie przyzwyczajenie się do pozostałych aktorów. Premiera serialu już 9 listopada.

Piąty sezon "The Crown" wkracza w nową dekadę z życia brytyjskiej rodziny królewskiej i skupi się na burzliwych latach 90., które przyniosły jeden z największych kryzysów w historii panowania Elżbiety II. To właśnie wtedy opinia publiczna otwarcie zaczęła kwestionować rolę monarchii w Wielkiej Brytanii. Nie bez znaczenia były w tym czasie także coraz bardziej burzliwe doniesienia o rozpadzie związku księżnej Diany i ówczesnego księcia Karola, a także informacje o romansach i kolejnych skandalach.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji

Netflix pokazał pierwsze fotosy do piątego sezonu "The Crown"

W nowej serii rolę księżnej Diany przejęła Elizabeth Debicki - autralijska aktorka z polskimi korzeniami. O udziale w słynnej produkcji Netliksa opowiada: "To niesamowite doświadczenie grać te postaci, ponieważ piąty sezon The Crown miał najwięcej odniesień wizualnych [do rzeczywistości]. W latach 90. wszystko zaczęło być filmowane, wtedy też narodził się 24-godzinny cykl informacyjny. Tym samym mamy dostęp do niesamowitej ilości treści". Tak wygląda na nowych kadrach:

The Crown 5 / Księżna DianaThe Crown 5 / Księżna Diana fot. Keith Bernstein / The Crown / Netflix

Jej filmowym małżonkiem, księciem Karolem, został Dominic West. "Myślę, że ludzie rozumieją potrzebę jej zmiany co dwa sezony. [Odgrywanie ról] to nie jest imitacja, a przywoływanie postaci" - zaznaczył.

The Crown 5The Crown 5 fot. Keith Bernstein / The Crown / Netflix

Nowa Elżbieta II to oczywiście doskonale znana choćby z filmów o Harrym Potterze Imelda Stauton. "Mam nadzieję, że moja rola spodoba się widzom. Ja już ją zagrałam i nic na to poradzę" - zaznaczyła żartobliwie. U jej boku jako książę Filip wystąpił Jonathan Pryce. Poniżej na wspólnym kadrze prezentują się tak:

The Crown 5The Crown 5 Netflix / The Crown / Materiały promocyjne

Nowy sezon to także nowa inkarnacji Camilli Parker Bowles. Tym razem zagrała ją Olivia Williams:

The Crown 5The Crown 5 fot. The Crown / Netflix / Materiały promocyjne

Przyjrzyjcie się księżniczce Małgorzacie. Tak prezentuje się Lesley Manville w charakteryzacji:

The Crown 5 / Księżniczka MałgorzataThe Crown 5 / Księżniczka Małgorzata fot. Keith Bernstein / The Crown / Netflix

Tutaj nowa księżniczka Anna, w którą wciela się Claudia Harrison:

The Crown 5The Crown 5 fot. Keith Bernstein / The Crown / Netflix

Dodajmy, że nie zobaczymy już premier Margaret Thatcher. W latach 90. zastąpił ją John Major. A to jego filmowy bliźniak, czyli aktor Jonny Lee Miller:

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Netflix / The Crown 5

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: