Były premier Wielkiej Brytanii atakuje piąty sezon "The Crown" przed premierą

W listopadzie na Netfliksie premierę będzie miał piąty sezon serialu "The Crown", który opowiada o brytyjskiej rodzinie królewskiej. W najnowszej serii pojawi się także postać ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii, czyli Johna Majora. Były premier uderzył w serial tuż przed premierą odcinków, w których go przedstawiono.

Postać byłego premiera z Partii Konserwatywnej, który sprawował urząd w latach 1990-1997, jest odgrywana w nowym sezonie przez Jonny'ego Lee Millera, którego można kojarzyć z takich filmów, jak "Trainspotting" czy "Łowcy umysłów".

Więcej ciekawostek ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

John Major nazywa The Crown "stekiem bzdur" i "złośliwą fikcją"

Piąty sezon "The Crown" pojawi się na Netfliksie 9 listopada. Akcja toczyć się będzie we wczesnych latach dziewięćdziesiątych. W serialu planowane jest przedstawienie domniemanych rozmów pomiędzy Johnem Majorem a królową Elżbietą II, ówczesnym księciem Karolem i księżną Dianą.

Premiera najnowszej serii najwidoczniej bardzo niepokoi byłego premiera Wielkiej Brytanii. W sobotę jego rzecznik wydał oświadczenie w portalu The Telegraph, w którym tłumaczy, że niektóre wątki fabularne, które mają się znaleźć w produkcji nie są prawdziwe. Stwierdził między innymi, że to "nic innego niż szkodliwa i złośliwa fikcja" i "stek bzdur, który jest produkowany z żadnego innego powodu. niż wzbudzanie mocnych emocji, dzięki fałszywym faktom". 

W dalszej części oświadczenia możemy przeczytać, że:

Sir John nie współpracował - w żaden sposób - z "The Crown". Nigdy też nie został przez twórców poproszony o sprawdzenie faktów w materiałach scenariuszowych w tej lub jakiejkolwiek innej serii. (...) Dyskusje między monarchą a premierem są całkowicie prywatne i - dla Sir Johna - zawsze takimi pozostaną

Spekulowano, że w serialu może się znaleźć wątek, w którym Karol III wystąpi do Majora z prośbą o poparcie dla abdykacji królowej. Mówiono też, że mogą pojawiać się rozmowy między byłym premierem a jego żoną Normą, w których w lekceważący sposób będą się wypowiadać o rodzinie królewskiej.

Rzecznik Majora odniósł się do tego: "Nigdy nie było żadnej dyskusji pomiędzy Sir Johnem a ówczesnym księciem Walii na temat jakiejkolwiek możliwej abdykacji zmarłej królowej Elżbiety II - tak nieprawdopodobny i niewłaściwy temat nigdy nie został poruszony przez ówczesnego księcia Walii (ani Sir Johna)".

Z kolei rzecznik prasowy "The Crown" tak mówi o serialu:

The Crown zawsze był opisywany jako serial oparty na wydarzeniach historycznych. Seria piąta jest fikcyjną ekranizacją, wyobrażającą sobie, co mogło się wydarzyć za zamkniętymi drzwiami podczas znaczącej dekady dla rodziny królewskiej - takiej, która została już dokładnie przeanalizowana i dobrze udokumentowana przez dziennikarzy, biografów i historyków

W najnowszym sezonie w rolę królowej Elżbiety II wcieli się Imelda Staunton ("Vera Drake"). Natomiast ówczesnego księcia Karola III zagra Dominic West ("The Affair", a księżną Dianę odegra Elizabeth Debicki ("Nocny recepcjonista"). 

Zobacz wideo Popkultura odc. 126

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: