TVP kończy współpracę z producentem "Ojca Mateusza". Co z nowym sezonem?

Portal Wirtualne Media donosi o tym, że Telewizja Polska nie będzie już dłużej współpracować z ATM Grupą przy produkcji serialu "Ojciec Mateusz". Publiczny nadawca jednak nie zamierza zakończyć serialu.

Serial należy do jednych z najbardziej popularnych produkcji Telewizji Polskiej. Fabuła skupia się na przygodach fikcyjnego księdza rzymskokatolickiego, który po powrocie z misji na Białorusi zostaje skierowany do pracy w parafii w Sandomierzu. Jako proboszcz wspólnie z zaprzyjaźnionymi policjantami rozwiązuje zagadki kryminalne oraz niesie pomoc swoim parafianom, a także wszystkim, którzy są w potrzebie.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

TVP najprawdopodniej będzie produkować samodzielnie "Ojca Mateusza"

"Ojciec Mateusz" emitowany jest na antenie TVP1 od 2008 roku i aktualnie trwa 28. sezon serialu. Okazuje się, że to ostatnia seria, którą produkuje ATM Grupa. Publiczny nadawca nie przedłużył umowy z producentem na realizacją następnych sezonów. 

Wirtualna Polska informowała, że konkurs na nowego producenta trwa już od kilku miesięcy. Wśród firm, które starają się o produkowanie nowego sezonu "Ojca Mateusza" znalazły się m.in.: Rock And Roll Production (producent "Leśniczówki", znanej z TVP), a także ponownie ATM Grupa.

Zobacz wideo Popkultura odc. 126

Nadal nie wiadomo, kiedy zostaną ogłoszone wyniku konkursu. Telewizja Polska nie odpowiedziała dotychczas na żadne pytanie dotyczące zmiany producenta serialu. Portal Wirtualne Media nieoficjalnie ustalił, że TVP nadchodzące sezony "Ojca Mateusza" będzie realizować najprawdopodobniej samodzielnie. 

Planowane na wiosnę nowe odcinki serialu będą już tworzyć 29. sezon produkcji. Tytułową postać w serialu odgrywa Artur Żmijewski. W rolę gospodyni Natalii wciela się Kinga Preis, a zaprzyjaźnionych policjantów odgrywają Michał Piela i Piotr Polk. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: