Jest zwiastun finałowego odcinka "Rodu smoka". Co nas czeka na koniec sezonu?

Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli zobaczyć finałowy odcinek 1. sezonu "Rodu smoka". Na wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać, czeka zwiastun.

Ród smoka" oraz „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to tytuły, które wzbudzają najwięcej emocji w drugiej połowie 2022 roku, jeśli chodzi o produkcje stworzone przez platformy streamingowe. Porównywanie tych dwóch serialów nie ma zbytnio sensu, ponieważ dzieli je bardzo wiele, to prequel "Gry o tron" spotkał się z lepszym odbiorem.

Wiele widzów docenia kreację postaci, pomysłowość scenarzystów oraz umiejętne budowanie napięcia, które dzisiaj coraz rzadziej dobrze wychodzi. Część ludzi twierdzi, że to najlepszy serial stacji HBO ostatnich lat.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Nieprzypadkowo gospodarzem Great September została Łódź. To nie będą tylko koncerty

Co pokazuje zwiastun?

Dziesiąty odcinek zatytułowano "The Black Queen" (pol. "Czarna królowa"), co wskazuje na to, że finał skupi się na postaci Rhaenyry. Za jego reżyserię odpowiada Greg Yaitanes, a scenariusz opracowali wspólnie George R.R. Martin oraz Ryan J. Condal. Dziesiąty odcinek ma trwać 57 minut.

Zwiastun wskazuje na początek Tańca Smoków. W odcinku zobaczymy także konsekwencje objęcia tronu przez Aegona i powrócimy na Smoczą Skałę.

Widzimy, jak Rhaenys ostrzega księżniczkę Rhaenyrę, której właśnie odebrano tron: "Zieloni idą po ciebie, Rhaenyra, i po twoje dzieci".

Z kolei Daemon przekonuje swoją żonę: "Nie możesz ugiąć kolan przed Hightowerami. Oni ukradli twoje dziedzictwo". Spostrzegamy, jak Daemon łapie za swój miecz, a z kolei Aemond ściąga opaskę z oka. Ten gest ze strony Aemonda jest wykonany z irytacją, książę prawdopodobnie stanie z kimś do walki.

 

Autor książek na podstawie, których powstaje serial, czyli George R.R. Martin uważa, że aby dobrze ukazać wojnę domową Targaryenów, HBO powinno wyprodukować cztery sezony. Kto wie, czy tak się stanie, ale zdjęcia do drugiej serii startują już w marcu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: