Netflix pokazał zwiastun do piątego sezonu "The Crown". Zaczyna się od pożaru

Piąty sezon "The Crown" rozpoczyna się w 1992 roku, w którym wydarzyło się tak wiele złych rzeczy, że królowa Elżbieta II nazywała go "annus horribilis". Nie wspominając już o skandalach związanych z kryzysem małżeńskim Diany i Karola, przypomnijmy, że wtedy m.in. doszło do rozległego pożaru w zamku Windsor. Straty wyniosły 36 mln funtów.

"Rodzina królewska przeżywa prawdziwy kryzys", "Czy królewskie skandale nadszarpnęły reputację kraju?", "Ta sytuacja musi wpłynąć na stabilność kraju" - słyszymy już na początku zwiastuna najnowszego sezonu "The Crown". Nie bez powodu mówi się, że lata 90. to jedna z najbardziej kryzysowych dekad w historii brytyjskiej rodziny królewskiej.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zwiastun do piątego sezonu "The Crown"

Na początku lat 90. m.in. książę Andrzej ogłosił, że chce się rozwieść ze swoją żoną, Sarah Ferguson, księżniczka Anna rozwiodła się z pierwszym mężem, a księżna Diana i książę Karol ogłosili separację. Wydana została skandalizująca książka "Diana: Jej prawdziwa historia", w której opisano depresję księżnej, jej problemy z zaburzeniami odżywiania, trudne relacje z rodziną królewską czy szczegóły kryzysu małżeńskiego. Piąty sezon "The Crown" zapowiada się naprawdę dramatycznie:

Zobacz wideo Zwiastun do piątego sezonu "The Crown"

W tamtym okresie na jaw wyszedł też romans księcia Karola z Camillą Parker-Bowles, do czego ówczesny następca tronu przyznał się podczas telewizyjnego wywiadu. Głośnego wywiadu udzieliła też przecież sama Diana, która ogłosiła, że chciałaby być królową ludzkich serc.

W nowych odcinkach po raz kolejny następuje wymiana obsady. W królową Elżbietę II tym razem wciela się Imelda Staunton, znana chociażby z "Harry’ego Pottera i Zakonu Feniksa". U jej boku w roli księcia Filipa zobaczymy Jonathana Pryce’a , występującego wcześniej w takich produkcjach, jak "Dwóch papieży" czy "Żona". Z kolei Lady Dianę gra aktorka o polskich korzeniach, Elizabeth Debicki ("Kryptonim U.N.C.L.E.", "Tenet"), a księcia Karola portretować będzie Dominic West ("The Affair").

W piątej serii "The Crown" pojawią się również m.in. Lesley Manville w roli księżniczki Małgorzaty oraz Olivia Williams w roli Camilli Parker Bowles. Do obsady dołączyli także Anna Antonowicz oraz Michał Więcławski, choć nie wiadomo na razie, w jakie postaci się wcielą. Premiera serialu już 9 listopada, tylko na platformie Netflix.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: