TVP1 wprowadziła zmiany przy "Wiadomościach", nowy prezes powiedział: wróć

Wielka rewolucja i powrót do przeszłości w jednym - tak chyba można skomentować decyzję prezesa Mateusza Matyszkowicza dotyczącą losów informacji sportowych na antenie TVP1. Miał ją podobno podjąć osobiście.

Od 1 listopada widzowie TVP będą musieli przyswoić sobie nowe godziny w ramówce. O ile główne wydanie "Wiadomości" jak dotąd będzie można oglądać o 19:30, to zmieniają się zasady dla informacji sportowych oraz prognozy pogody. 

Netflix - materiały promocyjne Zwiastun do piątego sezonu "The Crown". Zaczyna się od pożaru

Powrót do korzeni, ale jednocześnie nowość: sport po pogodzie w TVP1 

"Telewizja Polska powraca do tradycji emisji codziennego serwisu sportowego po głównym wydaniu "Wiadomości'" - czytamy w komunikacie TVP. "Sport" przed programem informacyjnym był emitowany od lutego 2019 roku, teraz to się zmieni decyzją samego prezesa, jak informuje Press.pl. To jednak nie jest powrót do starego układu, bo jednocześnie po raz pierwszy w historii TVP1 (kanał pod tą nazwą funkcjonuje od 1970 foku, a jako TVP od 1952) najpierw w ramówce będzie "Pogoda", a dopiero potem "Sport".

Zobacz wideo W latach 90. Juliusz Machulski zrobił serial przełomowy. Wyprzedził epokę o całą długość

Do tej pory "Sport" można było oglądać o 19:25, a teraz program będzie zaczynał się o 20:10. Jak informuje TVP:

Telewizja Polska wspiera sport, wspólnotę kibicowania i aktywny tryb życia. Decyzja została poprzedzona analizą oglądalności i efektywności wykorzystania czasu reklamowego.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lidia Sadowa jest znana m.in. z polskiego dubbingu 'Krainy Lodu' Tak wygląda Elsa. Jej polski głos znamy też z "Rancza"

Mateusz Matyszkowicz jest prezesem TVP od września tego roku, został powołany bez konkursu. Zastąpił na tym stanowisku Jacka Kurskiego. Wcześniej Matyszkowicz był m.in. redaktorem naczelnym czasopisma "Fronda" (wtedy do zespołu dołączyli m.in. Dawid Wildstein, Piotr Pałka i Samuel Pereira) oraz dyrektorem TVP Kultura.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: