Grali wspólnie w serialu "Rodzinka.pl". Kożuchowska wyznała, jak zachował się wobec niej Karolak

Perypetie Boskich z serialu "Rodzinka.pl" chętnie śledziły miliony widzów. W jednej z głównych roli mogliśmy podziwiać Małgorzatę Kożuchowską. Teraz aktorka postanowiła zdradzić nieco więcej o kulisach produkcji, a dokładniej o... zarobkach na planie.

Postać Natalii Boskiej, czyli głównej bohaterki serialu "Rodzinka.pl" z pewnością jest jedną z najbardziej charakterystycznych ról Małgorzaty Kożuchowskiej. Niedawno aktorka podzieliła się informacją o tym, że podczas produkcji doświadczyła nierówności płac, o czym dowiedziała się od serialowego męża, Tomasza Karolaka.

Zobacz wideo Adam Zdrójkowski: Tata mówił, że jestem bardziej podobny do Karolaka niż do niego

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Małgorzata Kożuchowska była ofiarą gender pay gap. Dowiedziała się od tym od Karolaka

Kożuchowska w rozmowie z "Party" wspomniała, że aktorki zarabiają nieproporcjonalnie do pracy, którą wykonują. Przebywają dłużej na planie, bo muszą poddać się długiej charakteryzacji. To dla gwiazdy serialu "Rodzinka.pl" ogromne nieporozumienie. Z jej zdaniem zgadza się Tomasz Karolak, który zapytał aktorkę o to, ile zarabia. - Ja miałam super taki przypadek, jeśli chodzi o "Rodzinkę.pl", z Tomkiem Karolakiem. Na samym początku sam zaczepił mnie o ten temat, a to było jednak z dziesięć lat temu. - powiedziała w wyżej wspomnianym wywiadzie. Karolak nie krył swojego niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. - Gośka, mamy tutaj równorzędne role i nie wyobrażam sobie, żebym ja mógł zarabiać więcej niż ty. - miał do niej wówczas powiedzieć. 

Problem związany z nierównością płac jest przedmiotem dyskusji. Kobiety zarabiają mniej za tę samą pracę

Gender pay gap nie dotyczy tylko aktorów i aktorek. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn nawet podczas prac fizycznych, w których zajmują się tym samym. Problemy związane z nierównością płac, cały czas się utrzymują, a w ciągu ostatnich lat nawet wzrosły. Według danych z GUS z 2020 roku mężczyźni zarabiali o 14,7 proc. brutto więcej niż kobiety

Więcej o: