Grali wspólnie w serialu "Rodzinka.pl". Kożuchowska wyznała, jak zachował się wobec niej Karolak

Perypetie Boskich z serialu "Rodzinka.pl" chętnie śledziły miliony widzów. W jednej z głównych roli mogliśmy podziwiać Małgorzatę Kożuchowską. Teraz aktorka postanowiła zdradzić nieco więcej o kulisach produkcji, a dokładniej o... zarobkach na planie.

Postać Natalii Boskiej, czyli głównej bohaterki serialu "Rodzinka.pl" z pewnością jest jedną z najbardziej charakterystycznych ról Małgorzaty Kożuchowskiej. Niedawno aktorka podzieliła się informacją o tym, że podczas produkcji doświadczyła nierówności płac, o czym dowiedziała się od serialowego męża, Tomasza Karolaka.

Zobacz wideo Adam Zdrójkowski: Tata mówił, że jestem bardziej podobny do Karolaka niż do niego

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. TVP zapowiada, że nie rezygnuje z disco poloTVP1 wprowadziła zmiany przy "Wiadomościach", nowy prezes powiedział: wróć

Małgorzata Kożuchowska była ofiarą gender pay gap. Dowiedziała się od tym od Karolaka

Kożuchowska w rozmowie z "Party" wspomniała, że aktorki zarabiają nieproporcjonalnie do pracy, którą wykonują. Przebywają dłużej na planie, bo muszą poddać się długiej charakteryzacji. To dla gwiazdy serialu "Rodzinka.pl" ogromne nieporozumienie. Z jej zdaniem zgadza się Tomasz Karolak, który zapytał aktorkę o to, ile zarabia. - Ja miałam super taki przypadek, jeśli chodzi o "Rodzinkę.pl", z Tomkiem Karolakiem. Na samym początku sam zaczepił mnie o ten temat, a to było jednak z dziesięć lat temu. - powiedziała w wyżej wspomnianym wywiadzie. Karolak nie krył swojego niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. - Gośka, mamy tutaj równorzędne role i nie wyobrażam sobie, żebym ja mógł zarabiać więcej niż ty. - miał do niej wówczas powiedzieć. 

Problem związany z nierównością płac jest przedmiotem dyskusji. Kobiety zarabiają mniej za tę samą pracę

Gender pay gap nie dotyczy tylko aktorów i aktorek. Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn nawet podczas prac fizycznych, w których zajmują się tym samym. Problemy związane z nierównością płac, cały czas się utrzymują, a w ciągu ostatnich lat nawet wzrosły. Według danych z GUS z 2020 roku mężczyźni zarabiali o 14,7 proc. brutto więcej niż kobiety. 

Hannah MontanaTo one mogły zagrać w serialu "Hannah Montana". Padły trzy nazwiska

Więcej o: