Maciej Musiał w nowym serialu twórców głośnego "Dark". Zwiastun międzynarodowego "1899"

"1899" to najnowszy serial Netfliksa z międzynarodową obsadą, w której znalazł się także Maciej Musiał. Za projektem stoją twórcy doskonale przyjętego przez widzów oraz krytyków "Dark". Nowa seria utrzymana jest w klimacie sci-fi, a jej akcja rozgrywa się na pokładzie transatlantyckiego statku. Co ciekawe, każdy z bohaterów ma rozmawiać w ojczystym języku.

Fabuła serialu "1899" skupia się na tajemniczych losach statku z imigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. Pasażerowie pochodzą z różnych środowisk i mają odmienne narodowości, ale wszyscy mają nadzieję, że w nowym stuleciu na nowym kontynencie los okaże się dla nich łaskawszy. W trakcie rejsu niespodziewanie natykają się na drugi statek, który - jak się okazuje - od miesięcy uważano za zaginiony. Tego, co dzieje się później, nie spodziewał się nikt.

Maciej Musiał w nowym serialu twórców  "Dark"

Pasażerowie "Kerberosa" dokonują niepokojącego odkrycia na pokładzie dryfującego na otwartym morzu statku. Od tej pory ich podróż po lepsze życie zamienia się w koszmarną łamigłówkę. Co więcej, na wierzch wypływają tajemnice z przeszłości, które łączą wszystkich bohaterów.

Zobacz wideo Maciej Musiał w nowym serialu twórców "Dark"

W obsadzie 1899 znajdą się: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tønnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser. Serial ma być wielojęzyczną opowieścią, więc ich bohaterowie będą mówić w swoich ojczystych językach. Polskim akcentem będzie rola Macieja Musiała, który z Netfliksem wcześniej pracował przy pierwszym oryginalnym polskim serialu platformy "1983", pojawił się także w "Wiedźminie". W zwiastunie słychać go, kiedy wchodzi na pokład zaginionego statku i pyta "Gdzie oni wszyscy są?". 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Twórcami są Jantje Friese i Baran bo Odar, którzy wcześniej z wielkim sukcesem wyprodukowali dla Netfliksa popularny na całym świecie "Dark". Niedawno zdecydowali się założyć własną firmę producencką – DARK WAYS. Chcą się skupić na tworzeniu wysokiej jakości treści, które mają być dystrybuowane na skalę globalną. "1899" to ich pierwszy po "Dark" projekt, przy którym pracowali z Dark Bay. Tu warto wspomnieć, że to pierwsze w Europie studio filmowe, w którym na stałe zamontowano wirtualny plan filmowy wykorzystujący ekrany LED (przy okazji to także jedna z największych na świecie ledowych instalacji). Znajduje się w historycznych halach zdjęciowych Studia Babelsberg w Poczdamie.

Serial "1899" od Janthje Friese i Barana bo Odara już 17 listopada tylko na platformie Netflix.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: