Internet wita nowego Wiedźmina. Liam Hemsworth jako Geralt w przeróbkach fanów

Netflix zapowiedział czwarty sezon "Wiedźmina" i jednocześnie ogłosił, że w obsadzie zajdą znaczące zmiany. Miejsce Henry'ego Cavilla, odtwórcy roli Geralta z Rivii, zajmie Liam Hemsworth. Internauci sceptycznie podeszli do tej informacji. Media społecznościowe są pełne przeróbek, poprzez które dzielą się swoim wyobrażeniem nowego aktora jako głównej postaci.

Minęły trzy dni od kiedy twórcy netfliksowej adaptacji "Wiedźmina" oficjalnie poinformowali, że Henry Cavill żegna się z rolą Geralta i "przekazuje swój miecz" Liamowi Hemswothowi. Jednocześnie zapowiedziano czwarty sezon serialu. Nieoczekiwana zmiana głównego aktora przysłoniła jednak potwierdzenie kontynuacji serii. Internauci prześmiewczo komentują wybór producentów. Spekulują też, że Cavill zdecydował się na rezygnację, by skupić się na ogłoszonym niedawno powrocie do uniwersum DC.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Być jak starsi bracia

Mimo sceptycznego nastawienia fanów "Wiedźmina", Liamowi Hemsworthowi nie można zarzucić braku doświadczenia. Pochodzi z rodziny aktorów - tę profesję wybrali też jego starsi bracia. Chris, podobnie jak Cavill, postawił na karierę w produkcjach superbohaterskich, dzięki czemu wypromowała go rola Thora. W filmach Marvela pojawiał się także najstarszy z nich, Luke Hemsworth. Liamowi rozpoznawalność przyniosła jedna z głównych ról w "Igrzyskach Śmierci" na podstawie powieści Suzanne Collins, gdzie wcielił się w postać Gale'a. Filmowe adaptacje prozy nie są mu więc obce.

Choć niektóre z publikowanych w mediach społecznościowych fanowskich grafik wyglądają obiecująco, większość jest tworzona w wyraźnie prześmiewczym celu. Internauci są zdania, że dotychczasowe ekranowe wcielenia Hemswortha i jego uroda nie pasują do ich wyobrażeń Geralta z Rivii. Warto jednak pamiętać, że podobnie komentowano również propozycję Cavilla, którą porównywano z tolkienowskimi elfami. Ostatecznie serial Netfliksa zyskał przychylność niektórych fanów świata Sapkowskiego. Inni pozostali nieugięci i nie stronią od negatywnych komentarzy dotyczących także nowego aktora.

Dwóch Wiedźminów komentuje zmianę

Henry Cavill odniósł się do swojego odejścia z serialu na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. Postanowił wesprzeć producentów w ich decyzji i napisać parę słów, by dodać otuchy nowemu Geraltowi. Udzielił mu kilku rad.

Moja przygoda jako Geralt z Rivii była pełna zarówno przygód jak i potworów. Muszę odłożyć medalion i miecz w czwartym sezonie. Z chęcią zobaczę, jak Liam podejdzie ??do tego najbardziej fascynującego i pełnego niuansów człowieka. Liam, ta postać ma cudowną głębię, ciesz się mogąc się w niej zanurzyć i przekonać, co możesz tam znaleźć.

- skomentował zmianę aktor. Głos w sprawie zabrał także Liam Hemsworth. Podobnie jak poprzednik jest zadeklarowanym fanem serii o Wiedźminie i przekonuje, że postara się sprostać zadaniu. Na oficjalnym koncie na Instagramie zdradził też, że prywatnie ceni umiejętności aktorskie samego Cavilla i jego wkład w uniwersum. Jest również świadomy stojącym przed nim wyzwań.

Jako fan Wiedźmina nie mogę się doczekać możliwości zagrania Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że przekazuje mi pałeczkę i pozwala zabrać ostrza Białego Wilka w kolejny rozdział jego przygody. Henry, od lat jestem twoim fanem i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. Może i wejście w twoje buty będzie dużym wyzwaniem, ale jestem naprawdę podekscytowany, że wkroczę do świata Wiedźmina.

- napisał. Fani serii będą mieli okazję przekonać się, czy sprosta zadaniu w czwartym sezonie "Wiedźmina". Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki sagi Wiedźmin są dostępne na Publio.pl >>

 
Więcej o: