Vanessa Aleksander o 2. sezonie "The Office PL": Zmiana jest gargantuiczna. W pierwszym wracałam do domu i każdego dnia płakałam

- Mocument to najtrudniejszy format, z jakim musiałam się zmierzyć na swojej drodze zawodowej. Wciąż twierdzę, że to bardzo intuicyjne i niesamowicie trudne do uchwycenia - opowiada o graniu "The Office PL" Vanessa Aleksander. I dodaje, że praca na planie drugiego sezonu przyszłą jej z dużo większą łatwością. - To było intuicyjne i bardzo naturalne - mówi aktorka o powrocie na plan. Jak podkreśla, początki wcale nie należały do łatwych.

- Zmiana jest gargantuiczna. Mogę tu oczywiście mówić tylko za siebie - w pierwszym sezonie wracałam do domu i każdego dnia i płakałam. Dzwoniłam albo do Piotrka Polaka, albo do Kornelii, bo tak bardzo nie wiedziałam, czy to, co gramy i tworzymy, ma w ogóle ręce i nogi - odpowiada Vanessa Aleksander na pytanie, czy widzi różnicę w pracy nad pierwszym i drugim sezonem "The Office PL".

Aleksander: W 1. sezonie 'The Office' wracałam do domu i każdego dnia płakałam

- Teraz wydaje mi się, że już po pracy w pierwszym sezonie, także po jego odbiorze, chyba wszyscy się uspokoiliśmy i bardziej fokusujemy się na tym, żeby jeszcze bardziej się otworzyć na tych bohaterów, i na ten rodzaj grania, niż zastanawiamy się, czy to jest dobre, czy złe. Plus myślę, że się przyzwyczailiśmy do tego intensywnego trybu pracy - kończy myśl. Cały wywiad przeprowadzony na planie serialu obejrzycie tutaj:

Zobacz wideo V. Aleksander: Zmiana jest gargantuiczna. W pierwszym sezonie wracałam do domu i każdego dnia płakałam

A czy jest coś, co Vanessa Aleksander chciałaby zmienić po pierwszym sezonie "The Office PL"? - Dawida Podsiadłę - odpowiada żartobliwie. Przypomnijmy, Aleksander w "The Office PL" wciela się w Patrycję - córkę właściciela Kropliczanki i nową wiceprezeskę firmy, która drze koty z Michałem Holcem. Jak prowadzić biznes wie głównie z haseł motywacyjnych i zdaje sobie sprawę, że "do sukcesu brakuje jej tylko sukcesu". Pod koniec pierwszego sezonu Patrycja musiała przełknąć gorzką pigułkę i dopuścić do wiadomości informację, że Dawid Podsiadło z nią zrywa i nie będzie uczestniczył w jej wymyślnej kampanii reklamowej. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Dlatego też zapytana o to, jak jej zdaniem Patrycja teraz podchodzi do muzyki Dawida Podsiadły, wypaliła:

Zupełnie tak jak ja, nienawidzę jej. Żartuję, żartuję, uwielbiam Dawida. (...) Nie, bardzo lubię, bardzo lubię. Naprawdę.

- No jak Patrycja podchodzi do muzyki Dawida Podsiadły? Myślę, że ma jakiś tam żal w sobie. Pewnie w jej odczuciu jest to niezrozumiałe, dlaczego ktokolwiek mógłby ją odrzucić. Bardzo się cieszę, że trafił mi się ten wątek. Ja się z Dawidem dobrze znam prywatnie i bardzo się lubimy. Fajnie było się spotkać z kimś, z kim mam relację prywatną, kogo darzę dużą sympatią, a jeszcze z kimś, z kim nie pracowałam. Więc to było super - opisuje.

Czego jeszcze możemy się spodziewać po nowej serii? - Dwójka nowych bohaterów dołącza do naszej biurowej przestrzeni. Myślę, że niestety Patrycja jest tak bardzo na sobie skupioną osobą, że nie wpływa to na jej obcowanie w kroplicznkowej przestrzeni. Ale myślę, że prywatnie jest to duża radość, że możemy się spotkać z nowymi osobami, które do tego biura wprowadzają dużo uśmiechu i radości - opisuje i dodaje, że nowi członkowie obsady "świetnie sobie poradzili od pierwszego dnia i byli niemalże jak puzzle, które się dopasowały do tej układanki". 

"Do zespołu zarządzanego przez Michała Holca dołączy energiczna Marzena, w tej roli Daria Widawska, a także nowy stażysta Adam, w którego rolę wcielił się aktor młodego pokolenia, Rafał Kowalski. Nowy 'młody'zastąpi Franka (Mikołaj Matczak), stażystę z pierwszego sezonu, który zgodnie z zapowiedzią, po zakończeniu studiów wyjechał do Warszawy" - zapowiadają z kolei scenarzyści. 

W piątek 4 listopada w serwisie CANAL+ online pojawi się pełen drugi sezon "The Office PL". Widzowie kanału CANAL+ PREMIUM będą mogli oglądać pierwsze cztery odcinki drugiego sezonu serialu od 18 listopada.

Nowy sezon serialu składa się z 12 odcinków, a jeden z nich nawiązuje do daty premiery. "Producenci serialu przyznali, że motyw dziesiątego odcinka będzie skupiony wokół imprezy halloweenowej. Impreza przebierana podzieli pracowników Kropliczanki, a najbardziej zaangażowany w zabawę Michał doprowadzi do makabrycznego incydentu" - zapowiadają twórcy.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: