Gwiazda serialu "Heartstopper" "zmuszona" do coming outu. "Niektórzy nie załapali przesłania serialu"

Kit Connor, grający jedną z dwóch głównych ról w serialu Netfliksa "Heatrstopper" napisał w mediach społecznościowych o tym, że jest biseksualny. Jednocześnie zaznaczył, że poczuł się zmuszony do zamieszczenia tej informacji.

"Heartstopper" to niezwykle ciepły serial o dwójce młodych chłopaków i rodzącym się między nimi uczuciu, który jest ekranizacją powieści graficznej Alice Oseman. Po premierze ośmioodcinkowego pierwszego sezonu obaj aktorzy: Kit Connor grający Nicka i Joe Locke wcielający się w Charliego zyskali ogromną popularność. Obaj aktorzy są niewiele starsi od granych uczniów liceum - mają odpowiednio 18 i 19 lat.

Zobacz wideo "Heartstopper" [ZWIASTUN]

Kit Connor z "Heartstopper": Myślę, że niektórzy z was nie załapali, jakie jest przesłanie serialu

Na profilu twitterowym Connora, obserwowanym przez ponad 1,1 mln osób, 1 listopada pojawił się wpis: 

Wróciłem na chwilę. Jestem bi. Gratulacje za zmuszenie 18-latka do zrobienia coming outu. Myślę, że niektórzy z was nie załapali, jakie jest przesłanie serialu. Pa.

Aktor we wrześniu zrezygnował z udzielania się w social mediach właśnie m.in. przez to, że wiele osób po premierze "Heartstoppera" spekulowało o jego orientacji seksualnej. Oskarżały go także o queerbaiting (to technika marketingowa stosowana przez niektórych twórców - sugerując, że w ich dziele jest wątek opowiadający o relacji osób LGBT+, chcą spopularyzować je wśród tej społeczności).

Aktor otrzymał wsparcie m.in. od autorki i kolegi z planu

Wsparcie aktorowi okazała w sieci m.in. Oseman, która jest nie tylko autorką historii Nicka i Charliego, ale zaangażowała się także w produkcję serialu Netfliksa. "Naprawdę nie rozumiem, jak ludzie mogą oglądać 'Heartstopper', a potem z radością spędzać czas, spekulując na temat seksualności i osądzając w oparciu o stereotypy" - napisała na Twitterze. "Mam nadzieję, że wszyscy ci ludzie są k***wsko zawstydzeni. Kit, jesteś niesamowity" - dodała.

Sebastian Croft, który także gra w serialu "Heartstopper", napisał: "Świat na ciebie nie zasługuje. Kocham cię, przyjacielu". W sieci pojawiło się także dużo reakcji fanów wspierających Connora.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W maju Kit Connor zaznaczał (jak przypomina serwis Digital Spy), że nie musi publicznie mówić o swojej seksualności. - Mam 18 lat i mamy w obsadzie kilka osób po dwudziestce. Wszyscy jesteśmy młodzi i spekulowanie na temat naszej seksualności i być może naciskanie na nas, abyśmy dokonali coming outu, gdy nie jesteśmy gotowi [nie jest OK - red.] - mówił. - Jestem pewny swojej seksualności i jest mi z tym wygodnie, ale nie mam potrzeby nazywania wszystkiego. Nie czuję, że muszę się zaszufladkować, zwłaszcza nie publicznie - dodawał aktor. Podkreślił także:

Mamy rok 2022, trochę dziwne wydaje się dokonywanie założeń dotyczących seksualności danej osoby tylko na podstawie jej głosu lub jej wyglądu. Wydaje mi się, że to bardzo interesujące, nieco problematyczne założenie.

Chcieliśmy przekazać [naszym serialem - red.], że fani nigdy nie powinni zakładać czyjejś seksualności i łączyć bohaterów, których grają na ekranie, z ich prawdziwymi postaciami i nigdy nie powinni zmuszać kogoś do publicznego ujawnienia się.

<<Reklama>> Ebooki z cyklu "Heartstopper" Alice Oseman są dostępne na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: