Piotr Polak o drugim sezonie "The Office PL": Kocham w tym zawodzie, że nagle mogę być totalnym idiotą

- To jest super postać. Kocham w tym zawodzie, że robię coś, czego nigdy w życiu nie zrobił, a tutaj nagle mogę być totalnym idiotą. W przeciwieństwie do życia, kiedy jestem geniuszem - śmiał się na planie drugiego sezonu "The Office PL" Piotr Polak, który wciela się w Michała Holca - wieloletniego szefa Kropliczanki. Aktor przyznaje, że jego pierwsze dni zdjęciowe nowej serii były przepełnione niepewnością, ale zapewnia, że szybko okazało się, że cała ekipa pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna.

Od 4 listopada widzowie CANAL+ online będą mogli obejrzeć cały drugi sezon polskiej wersji kultowego na całym świecie serialu "The Office". Seria składa się z 12 odcinków i pokaże dalsze perypetie pracowników Kroplicznaki, którzy na własnej skórze odczują kolejne absurdy korporacyjnego życia. Dodajmy, że bohaterowie serii nieustannie kolejne szalone pomysły szefów Michała (Piotr Polak) i Patrycji (Vanessa Aleksander) nieustannie komentują wprost do kamer, bo serial powstaje w formie mocumentu - produkcja naśladuje stylem paradokumenty, w których uczestnicy programu wypowiadają się do kamery.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

"The Office PL": Kocham w tym zawodzie, że nagle mogę być totalnym idiotą

Jak podkreśla grający Michała Holca Piotr Polak, ekipie w końcu udało się nauczyć odpowiedniego kontaktu z kamerą: - To, co się fajnie rozwinęło w drugim sezonie, to jest nasza relacja wobec kamer, niby tych dokumentalistów, którzy nas kręcą. Bo już łatwiej nam się wzrokiem rozmawia z kamerą, na którą mamy wyjątkowo patrzeć. To nie tak jak w normalnym filmie - często z kamerami rozmawiamy, gestykulujemy. To jest fajne - opowiada. I dodaje:

Gorzej jest w drugą stronę, teraz jak się robi inny projekt, żeby nie patrzeć w kamerę. Tego się nauczyliśmy na pierwszym sezonie - to strasznie fajna zabawa - zabawa i wyzwanie - żeby nauczyć się patrzeć w odpowiednim momencie. To czasami jest kwestia mikrosekundy. Jak jest za późno, to już inny komentarz dla widza itd.

Cała rozmowa w poniższym nagraniu:

Zobacz wideo Piotr Polak o drugim sezonie "The Office PL": To nie jest normalne granie

- To nie jest normalne granie. Tutaj tempo jest ważne. W sumie bardzo dużo scen robimy w ciągu dnia. Bo robimy to znacznie szybciej: przez to, że jest jedno biuro i nie trzeba ustawiać osobno do każdej sceny świateł. To działa tak, że kończymy i natychmiast robimy następną scenę. Tempo dla nowych osób było zaksakujące - opowiada nam o sekretach kręcenia serialu.

Właśnie, dodajmy, że pomiędzy seriami nastąpiły drobne zmiany kadrowe. Do ekipy dołącza energiczna Marzena (w tej roli Daria Widawska) oraz nowy stażysta Adam, w którego rolę wcielił się Rafał Kowalski. To nowy "młody", który zastąpi Franka (Mikołaj Matczak), stażystę z pierwszego sezonu. Franek, jak obiecywał, po zakończeniu studiów wyjechał z Siedlec do Warszawy.

Daria Widawska komentuje: "Wejście w tak specyficzne środowisko pracy jakim, jest biuro Kropliczanki to duże wyzwanie, ale myślę, że postać Marzenki świetnie sobie poradzi. Na szczęście z wieloma twórcami 'The Office PL' znam się od dawna czy to z teatru, czy z realizacji innych filmów i seriali. Ekipa przyjęła mnie bardzo ciepło i nie potrzebowałam wiele czasu na zaadaptowanie się w kropliczańskich realiach. W serialu gram silną kobietę, która z pewnością nie pozwoli sobie dmuchać w przysłowiową kaszę, a do tego pojawi się wątek miłosnego zauroczenia. W tym momencie nie mogę zdradzić więcej szczegółów, ale myślę, że w serialu brakowało takiej postaci".

- Pojawienie się nowych osób strasznie dobrze nam zrobiło, bo wpłynęło na naszą dobrze skonstruowaną monotonię pracy. Faktycznie wszyscy jesteśmy tu przez 12 godzin, jak w biurze. Te nowe postaci dają nam nowe punkty odbicia i wprowadzą świeże powietrze - komentuje Polak. I zaznacza, że jednocześnie bardzo ważne jest też to, że na planie spotkała się niemal cała ekipa, która razem tworzyła pierwszą serię.

- Prace nad drugim sezonem to głównie rozmowa z reżyserem, scenarzystami czy operatorami. Przyznaję, pierwsze dni zdjęciowe drugiego sezonu były takie niepewne. Nie niepewne czy to jeszcze pamiętam, tylko czy da się coś z tego jeszcze wyciągnąć, wycisnąć. I okazało się, że to w ogóle było złe pytanie w głowie - wtajemnicza nas, jednocześnie podkreślając:

Pierwsze dwa dni były takie stresujące, co dalej z tymi postaciami, ale to szybko minęło. Nawet jest lepiej, bo łatwiej nam dojść do rozwiązań.

- Mamy już do siebie zaufanie po pierwszym sezonie. Te rozmowy nad scenami i nad postacią są znacznie łatwiejsze. Na szczęście cała ekipa jest ta sama - mówię też o wszystkich technicznych - i te skróty myślowe pomagają nam pójść dalej. Dociera się głębiej, mimo tego, że ten serial ma cały czas tę samą konstrukcję. (...) Scenarzyści siedzą z nami na planie. Najczęściej przy swoich odcinkach. To jest wspaniałe, bo jak coś nie działa, to oni natychmiast przychodzą. Jak masz inny pomysł, to cały czas masz kontakt - uchyla rąbka tajemnicy.

Widzowie kanału CANAL+ Premium będą mogli obejrzeć drugi sezon serialu od 18 listopada.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: