Grał Szymka Solejuka w "Ranczu". Maciej Cempura ma już 26 lat. Jak się zmienił?

Chyba każdy, kto oglądał "Ranczo" pamięta zaradne dzieci państwa Solejuk. Grający Szymka Maciej Cempura po zakończeniu serialu nie tylko dalej rozwijał się aktorsko, ale także rozpoczął przygodę z branżę muzyczną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na pewno pamiętacie Szymka Solejuk z "Rancza". Dziś grający go Maciej Cempura wygląda zupełnie inaczej. Jak bardzo zmienił się aktor i czym się teraz zajmuje? 

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Grał Szymka Solejuka. Dziś ma 26 lat i wygląda zupełnie inaczej

"Ranczo" to jedna z najpopularniejszych polskich produkcji ostatnich lat. Kultowy już serial przyciągał przed telewizory miliony widzów, a jego powtórki nadal cieszą się sporą widownią. Przez 10 sezonów w Wilkowyjach pojawiały się naprawdę ciekawe postacie. Jednym z mieszkańców wioski był Szymek - syn, lubianych przez fanów serialu Kazimiery i Macieja Solejuk. Grający go Maciej Cempura zadebiutował przed kamerami, mając zaledwie 10 lat,

Postać Szymka Solejuka wyróżniała się na tle innych dzieci z Wilkowyi swoją nadprzeciętną inteligencją. Większość widzów zapamiętała go, jako małego chłopca z pierwszych sezonów serialu. Maciej Cempura odgrywał rolę młodego geniusza również w późniejszych latach. Po zakończeniu emisji produkcji aktor nadal rozwijał swoją karierę. Po sukcesie "Rancza" otrzymał rolę w takich filmach jak "Ułaskawienie", czy "Obietnica". 

Oprócz aktorstwa żyje także muzyką. Gra na basie to pasja Macieja Cempury

Młody aktor nie poprzestał jedynie na występach w teatrze i filmie. Oprócz tego Maciej Cempura gra w zespole The Eat R, gdzie gra na gitarze basowej. Razem z pozostałymi członkami kapeli tworzy ciekawe projekty z gatunku muzyki eksperymentalnej. Jeśli pamiętacie go jako małego chłopca z Wilkowyi, jego ostatnie zdjęcia na Instagramie kompletnie was zaskoczy. Aktor zmienił się nie do poznania.

 
Więcej o: