Znamy pierwszy szczegół o nowym sezonie "Stranger Things". To ważna wskazówka

"Stranger Things" jest jednym z najpopularniejszych seriali ostatnich lat. Zadebiutował w 2016 roku i do tej pory stworzono cztery sezony. Chociaż ostatni odcinek najnowszego sezonu miał premierę w lipcu, to wielu fanów nie może się już doczekać piątej serii. Netflix właśnie podzielił się pierwszą informacją, która popdowiada nam, czego możemy się spodziewać.

Akcja serialu "Stranger Things" osadzona jest w latach 80. w klimatycznym miasteczku Hawkins. Produkcja braci Duffer stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzieł współczesnej popkultury. Według danych Netfliksa w pierwszych 28 dniach czwarty sezon "Stranger Things" mógł poszczycić się imponującą liczbą 1,4 (a dokładniej 1,352) miliarda przestreamowanych godzin.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 127

Piąty sezon "Stranger Things" - pierwsza informacja

Póki co wiemy, że twórcy serialu w najnowszej serii chcą powrócić do korzeni, a sama akcja serialu ma powrócić do Hawkins. Wczoraj oficjalne konto Netfliksa na Twitterze z okazji Dnia Stranger Things podzieliło się zdjęciem pierwszej strony scenariusza do jednego z odcinków piątego sezonu. Tego dnia w serialu Will Byers (Noah Schnapp) zaginął w pierwszym sezonie serialu.

Ta wiadomość wywołała wiele radości w internecie wśród widzów serialu. "Chapter One: The Crawl" w języku polskim oznacza "Rozdział pierwszy: Pełzanie" albo "czołganie się". Niektórzy uważają, że tytuł odcinka może być wskazówką, która mówi o tym, że jedna z postaci może wrócić do serialu. 

Widzowie doszukali się, że tytuł nadchodzącego odcinka może być bezpośrednim nawiązaniem do słów piosenki "Master of Puppets" zespołu Metalllica, którą jedna z postaci zagrała w jednej ze scen czwartego sezonu, która poprzedzała tę, w której jeden z bohaterów zginął. Chodzi o słowa, które pojawiają się w utworze: 

Come crawling faster. Obey your master.

W tłumaczeniu na język polski oznaczają one: "Pełznij szybciej, bądź posłuszny swemu władcy". Ludzie myślą, że może to być potencjalny ukłon w stronę bohatera, który okaże się jednak żywy.

Natomiast inni fani "Stranger Things" uważają, że może to być nawiązanie do gry "Dungeons & Dragons", gdzie termin "dungeon crawl" oznacza typ rozgrywki, gdzie bohaterowie zwiedzają lochy pełne potworów i szukają skarbów. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina 

Więcej o: