To już pewne. Będą kolejne sezony "Dahmera - Potwora" i "Obserwatora" na Netfliksie

Netflix oficjalnie zamawia kolejne sezony serialów: "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" oraz "Obserwator". Obie produkcje miały premierę w przeciągu ostatnich miesięcy i szybko zyskały rzeszę widzów.

Oba seriale zostały stworzone przez Ryana Murphy'ego i Iana Brennana. "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera " miał premierę 21 września, natomiast "Obserwator" zadebiutował na platformie streamingowej 13 października.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Netflix chce kontynuacji popularnych produkcji

Jeśli chodzi o serial "Potwór", to streamingowy gigant zamówił kolejne dwa sezony. Nazwa pierwszego sezonu oficjalnie brzmi "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" i opowiada o zbrodniach bezwzględnego seryjnego mordercy, który otrzymał przydomek „kanibala z Milwaukee". Dwie nowe odsłony, jak podaje Netflix mają się skupić na "innych potwornych postaciach, które wpłynęły na społeczeństwo".

Jeffrey Dahmer w latach 1978-1991 zabił, a następnie wykorzystał seksualnie 17 młodych mężczyzn i chłopców. Skazano go na dożywocie, w 1994 roku został zabity przez współwięźnia. Tytułową rolę zagrał Evan Peters, a w ojca głównego bohatera wcielił się Richard Jenkins.

 

Serial z gatunku true crime okazał się ogromnym sukcesem i od razu zadebiutował na szczycie najchętniej oglądanych seriali anglojęzycznych na Netflksie. Jest to także drugi w historii tej platformy najpopularniejszy angielski serial. Wraz z popularnością serialu, wzbudził on także duże kontrowersje. Wielu krewnych ofiar seryjnego mordercy wyraziło swoją dezaprobatę wobec tego tytułu.

- Widzowie nie mogą oderwać oczu od „Potwora" i „Obserwatora". Zespół kreatywny Ryana Murphy’ego i Iana Brennana po mistrzowsku opowiadają historie, które przyciągają widownię na całym świecie - powiedziała Bela Bajaria, globalna szefowa produkcji telewizyjnych w Netfliksie.

Natomiast Netflix zamówił póki co tylko jeden kolejny sezon "Obserwatora". Scenariusz tej serii jest luźno oparty na artykule z nowojorskiego „The Cut" Reevesa Wiedemana z 2018 roku. Serial przedstawia historię rodziny Brannocków, która wprowadza się do swojego wymarzonego domu na przedmieściach. Ich życie szybko zamienia się w piekło, a początkiem są złowieszcze listy od tytułowego obserwatora. W rolach głównych wystąpili Naomi Watts, Bobby Cannavale, Jennifer Coolidge i Mia Farrow.

Zobacz wideo "Obserwator" - zwiastun serialu, który robi furorę na Netfliksie

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: