Nałożyli kadry z "The Crown" na prawdziwy wywiad Diany. Podobieństwo bardziej niż uderzające

Internauci są zachwyceni, jak Elizabeth Debicki fenomenalnie odgrywa księżną Dianę w piątym sezonie "The Crown". Perfekcyjnie opanowała jej głos i maniery, a scenarzyści zadbali o każdy szczegół i precyzyjnie odtworzają jej stylizacje.

Elizabeth Debiecki jest czwartą osobą, która w ostatnich latach wcieliła się w "królową ludzkich serc". W 2021 roku postać księżnej Diany odegrała Kristen Stewart w dramacie "Spencer" oraz Jeannie de Waal w widowisku "Diana: Musical". A Emmie Corrin zagrała ją w czwartym sezonie "The Crown", który miał swoją premierę w 2020 roku. Debicki jako Diana pojawia się na małym ekranie równo 25 lat po śmierci księżnej.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Netflix pokazał zwiastun do piątego sezonu "The Crown". Zaczyna się od pożaru

Elizabeth Debicki i księżna Diana jak dwie krople wody

W sieci aż huczy od postów, w których ludzie są wniebowzięci tym, jak Debicki idealnie odwzorowała ruchy, głos i maniery księżnej Diany. Jeden z użytkowników Twittera stworzył post, w którym umieścił porównujące wideo. Jest w nim scena z serialu i nagranie z prawdziwego wywiadu księżnej z Martinem Bashirem z 1995 roku. To słynna i kontrowersyjna rozmowa, w której ujawniła ona intymne szczegóły jej małżeństwa z księciem Karolem, m.in. mówiąc, że w jej małżeństwie "jest trzecia osoba". Serialowy wywiad jest niemal identyczny, jak ten prawdziwy!

Pod postem możemy przeczytać takie komentarze, jak:

Ta aktorka odrobiła zadanie domowe i przestudiowała każdą sekundę tego wywiadu
Aktorstwo na 101! Elizabeth "przestudiowała" Dianę i idealnie ją odtworzyła. Dziękuję także Emmie Corrin za spektakularny portret młodości Diany
Która z nich to Diana?

O czym jest piąty sezon The Crown?

Piąty sezon "The Crown" rozpoczyna się w 1992 roku, w którym wydarzyło się tak wiele złych rzeczy, że królowa Elżbieta II nazywała go "annus horribilis". Nie wspominając już o skandalach związanych z kryzysem małżeńskim Diany i Karola, przypomnijmy, że wtedy m.in. doszło do rozległego pożaru w zamku Windsor. Straty wyniosły 36 mln funtów.

W tamtym okresie na jaw wyszedł też romans księcia Karola z Camillą Parker-Bowles, do czego ówczesny następca tronu przyznał się podczas telewizyjnego wywiadu. Głośnego wywiadu udzieliła też przecież sama Diana, która ogłosiła, że chciałaby być królową ludzkich serc. Małżeństwo księcia Karola i Diany rozpadało się dosłownie na oczach opinii publicznej, co jest szczegółowo ukazane w serialu Netfliksa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: