Mało kto wie, ale Zenek Martyniuk ma za sobą role aktorskie. "Jak do tego doszło? Nie wiem..."

Zenek Martyniuk od ponad 30. lat porywa publiczność chwytliwymi refrenami. To z pewnością największa gwiazda disco polo w Polsce. Spróbował też swoich sił jako aktor. Szybko spasował.

Zenka Martyniuka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To popularny muzyk disco polo i lider zespołu Akcent. Jego przeboje z pewnością pojawiły się na niejednym polskim weselu. Martyniuk doczekał się nawet filmu na podstawie własnej historii. W "Zenku" pokazano jak z chłopaka z podlaskiej wsi, staje się wielką gwiazdą. Sam także spróbował swoich sił na ekranie. Rok temu pojawił się w jednym z seriali. Jednak tak szybko, jak zaczął przygodę z aktorstwem, tak szybko ją skończył. Dlaczego? 

Zobacz wideo Ranking - 5 hitów disco polo

Zenon Martyniuk aktorem? Stacja TV Plus dała mu szansę spróbować się w nowym fachu

Zenon Martyniuk w dziedzinie muzyki disco polo osiągnął już wszystko i od lat jest niekwestionowanym królem tego gatunku. Jak się okazuje, "Zenek" opuścił kiedyś królestwo i udał się w nowe, mało znane rejony branży aktorskiej. Jak sam twierdzi ma "mikro" doświadczenie z własnych teledysków, ale to zupełnie inna materia niż pełnokrwista rola w telewizji. W 2021 roku został gościnne zaproszony do serialu stacji TV Plus "Lombard. Życie pod zastaw", gdzie wcielił się w rolę... samego siebie. Niestety scenarzyści nie dali mu rozwinąć skrzydeł. Po tej krótkiej przygodzie w serialu muzyk jedynie utwierdził się w przekonaniu, że kompletnie się do tego nie nadaje. 

Nie czuję aktorstwa. Ja się absolutnie nie nadaję do aktorstwa. Chociaż teledysków dużo nagrałem, więc można powiedzieć, że taki mikroskopijny ze mnie aktor - wyznał kiedyś w rozmowie z "Super Expressem".

Serial "Lombard. Życie pod zastaw" opowiada historię właściciela lombardu, Kazimierza Barskiego (Zbigniew Buczkowski) i jego osobliwych klientów. Zenek Martyniuk nie jest pierwszą popularną osobą, która zawitała w tej produkcji. Pojawili się tam m.in. Katarzyna Pakosińska, Aleksander Doba, Michał Wiśniewski, Krzysztof Hanke, Bogdan Kalus i Radosław Liszewski.

Król disco polo zjawił się w lombardzie, aby wykupić ukradzioną mu po koncercie gitarę. W jednym z wywiadów Martyniuk wspomniał, że sam przeżył podobną sytuację. Zespół Akcent stracił kiedyś mikrofon, który jak się później okazało, także trafił do lombardu. Złodzieja złapano, kierowały nim podobno szlachetne pobudki. 

Bardzo spodobał mi się pomysł na ten odcinek. To historia, która właściwie miała miejsce w rzeczywistości. Kilkanaście lat temu przeżyliśmy podobną sytuację po koncercie. Nam z samochodu ukradziono walizkę z mikrofonem. W serialu jest to historia ze skradzioną gitarą - powiedział.
 

Więcej zdjęć Zenka Martyniuka znajdziesz w galerii na górze strony.

Popisy aktorskie Zenka Martyniuka niestety nie zostały docenione przez widzów. W komentarzach, które pojawiły się na Facebooku po emisji odcinka, nie zostawiono na nim suchej nitki. Jedna z fanek produkcji skomentowała to krótko, używając tekstu z największego przeboju Martyniuka. W punkt. 

Jak do tego doszło? Nie wiem... - napisała.

Zespół Akcent powstał w 1989 roku i stworzył takie przeboje jak "Przez te oczy zielone", "Życie to są chwile" czy "Przekorny los". Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej działu Kultura >>>

 

Zobacz też: Sebastian Fabijański i Quebonafide zawalczą razem na Fame MMA? Jest odpowiedź rapera

Więcej o: