"Wiem, że wiesz i że zrobiłaś to specjalnie". Anna Popek zaliczyła wpadkę na gali 70-lecia TVP

Telewizja Polska w tym roku hucznie obchodzi swoje 70-lecie. Po czerwcowym koncercie pod nazwą "Tych lat nie odda nikt - 70 lat Telewizji" nadawanej z Opola, w ostatni weekend odbyła się "Gala Jubileuszowa - 70 lat Telewizji Polskiej", którą transmitowano z Teatru Wielkiego w Warszawie. Wśród prowadzących znalazła się Anna Popek, która zaliczyła znaczącą wpadkę.

Podczas części koncertowej wydarzenia wystąpili artyści, którzy chętnie biorą udział w wydarzeniach Telewizji Polskiej. Na scenie pojawili się m.in. Natasza Urbańska, Halina Frąckowiak, Alicja Szemplińska, Viki Gabor, Michał Wiśniewski, Piotr Kupicha, Edyta Górniak, Krystian Ochman, Ryszard Rynkowski, czy jedna z największych gwiazd TVP ostatnich lat - Rafał Brzozowski. Wystąpić miała także Maryla Rodowicz, która ostatecznie odmówiła występu na tym wydarzeniu. 

Poza tym wprowadzono pewną innowację - stworzono śpiewające hologramy kilku zmarłych gwiazd, które śpiewały razem w duecie z żyjącymi artystami. Jednym z najbardziej dyskusyjnych jest zaśpiewanie przez Cleo piosenki "To tylko tango" z repertuaru zespołu Maanam z hologramową Korą.

Więcej ciekawych informacji ze świata telewizji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

- Podczas widowiska publiczność w Teatrze Wielkim i widzowie przed telewizorami odbędą sentymentalną podróż, zanurzą się we wspomnienia, anegdoty, przypomną sobie fragmenty programów i występów gwiazd, które dzięki telewizji publicznej towarzyszą im od siedmiu dekad. Nie zabraknie prezentacji współczesnych dokonań TVP i rozmów o przyszłości – tak zapowiadało wydarzenie biuro prasowe Telewizji Polskiej.

Zobacz wideo Popkultura odc. 130

Anna Popek pomyliła imiona

Uroczystą Galę Jubileuszową poprowadzili Tomasz Kammel i Anna Popek. W wypadku tej drugiej nie obyło się bez wpadki na żywo. Para prowadzących zapowiadała wyświetlane na telebimach znaczące osobistości, które przez lata pracowały w Telewizji Polskiej. Anna Popek przepytywała widownię, pytając kim są osoby widoczne na ekranach. Gdy została zaprezentowana sylwetka Zygmunta Chajzera, prowadząca nazwała go "Zbigniewem".

Na wpadkę swojej koleżanki od razu zareagował Tomasz Kammel:

Wiem, że wiesz i że zrobiłaś to specjalnie

Anna Popek szybko podchwyciła, co powiedział współprowadzący i rzekła:

Tak, teraz już nikt nie zapomni, że chodziło o Zygmunta Chajzera... 

Dziennikarka jest związana z Telewizją Polską od początku swojej kariery w mediach. Zaczynała jako prezenterka w TVP3 Katowice, a później przeniosła się do wrocławskiego oddziału TVP, gdzie była prezenterką "Faktów". Obecnie poza pracą w TVP, prowadzi także dwie audycje radiowe: "Leniwe popołudnie" w Trójce oraz "Między nami kobietami" w Polskim Radiu 24.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: