Gwiazdy Disneya z "High School Musical" spotkały się po latach. Aktorzy wydorośleli

"High School Musical" od czasu premiery w 2006 roku pozostaje najpopularniejszą oryginalną produkcją spośród filmów Disney Channel i największym komercyjnym sukcesem stacji. Niedawno aktorzy wcielający się w śpiewających licealistów spotkali się po latach, co reżyser serii i wokalny dubler filmowego Troy'a Boltona uwiecznili na swoich Instagramach.

Uhonorowana telewizyjnym Oscarem, czyli nagrodą Emmy, seria "High School Musical" wychowała wczesne pokolenie Disney Channel. Wizerunki bohaterów filmu pojawiały się na przyborach szkolnych, ubraniach czy innych gadżetach, a wykonywane przez nich piosenki stały się punktem obowiązkowym domowego karaoke. Łącząca sport i śpiew produkcja stała się globalnym fenomenem, który wypromował m.in. Zaca Efrona, Corbina Bleu i Vanessę Hudgens. Gwiazdy spotkały się po latach podczas konwentu we Francji i postanowiły uwiecznić tę chwilę.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gwiazdy wzięły udział w konwencie Kenny'ego Ortegi

Aktorzy mieli okazję, by powspominać dawne czasy już w 2016 roku z okazji dziesięciolecia pierwszej części "High School Musical". Materiał ze spotkania, w którym dzielą się wspomnieniami z planu i prywatnymi anegdotami można obejrzeć w serwisie YouTube.

 

Od tamtego czasu minęło jednak sześć lat. Obsada spotkała się ponownie w 2022 roku podczas Dream It Conventions w Paryżu. Choć nie wszyscy mogli wziąć udział w wydarzeniu, do wspólnego zdjęcia zapozowali m.in. Lucas Grabeel (odtwórca roli Ryan'a), Vanessa Hudgens (filmowa Gabriella), Corbin Bleu (Chad) i Bart Johnson (Jack, ojciec Troy'a). Zdjęcia aktorów, którzy nie przypominają już swoich nastoletnich postaci, opublikował na Instagramie reżyser "High School Musical" Kenny Ortega. Post oznaczył hashtagiem #HSMforever, sugerując, że aktorzy i członkowie ekipy produkcyjnej wciąż utrzymują ze sobą kontakt i są zżyci.

 

Bart Johnson wcielający się w rolę ojca Troy'a Boltona, skomentował post, nawiązując do nazwy fikcyjnej drużyny koszykówki z filmowego uniwersum.

Powracam z moją rodziną z drużyny Dzikich Kotów!

- napisał pod zdjęciem. Aktor już wcześniej zapowiadał, że ekipa z "High School Musical" pojawi się we Francji. Wydarzenie zatytułowane Back to the Musical World 2 skupiało się wokół innych filmów, przy których pracował Kenny Ortega, m.in. disneyowskich "Następców", ale też produkcji spoza Disney Channel, m.in. serialu Netfliksa będącego adaptacją komiksu "Julie and the Phantoms". Wszystkie są musicalami.

Zobacz wideo

Zdjęcie z obsadą udostępnił również Drew Seeley, który zaśpiewał większość partii Zaca Efrona.

Tak jakby czas wcale nie upłynął.

- podpisał post.

 

Stare "HSM" powróci?

Fani "High School Musical" będą mieli powody do radości. We wrześniu Disney zapowiedział czwarty sezon "High School Musical: The Musical: The Series", który wypromował współczesne gwiazdy, m.in. wokalistkę Olivię Rodrigo. Serial będzie nagrywany na kampusie prawdziwego East High. Pojawią się w nim dawni członkowie drużyny Dzikich Kotów (m.in. Corbin Bleu jako Chad), ale to nie koniec zaskoczeń. Do swoich starych kreacji aktorskich powrócą też Alyson Reed jako pani Darbus i Monique Coleman jako Taylor McKessie. Data premiery nie jest jeszcze znana. Produkcja będzie dostępna na platformie streamingowej Disney+.

 
Więcej o: