Pamiętacie Taylor z "Mody na sukces"? Życie boleśnie ją doświadczyło, dziś nie przypomina dawnej siebie

Hunter Tylo zrobiła karierę jako modelka i aktorka. Znalazła się na liście 50 najpiękniejszych ludzi na świecie, ogłoszonej przez People Magazine. Jednak jej życie osobiste nie było usłane różami. W dzieciństwie była terroryzowana przez brata, który cierpiał na chorobę psychiczną. Trzykrotnie się rozwodziła, straciła syna, a jej córka stoczyła walkę z rakiem. Hunter za wszelką cenę chciała zatrzymać urodę, w końcu uzależniła się od operacji plastycznych.

Hunter Tylo, czyli Deborah Jo Hunter, przyszła na świat w Fort Worth w Teksasie 3 lipca 1962 roku. Wychowywała się w Springtown wraz ze swoim rodzeństwem. Oprócz Deborah w domu była trójka dzieci – Elizabeth, Cliff  i Jay. Relacje z tym ostatnim wspomina bardzo dramatycznie – chłopak cierpiał na chorobę psychiczną. W wywiadach aktorka wielokrotnie wspominała, że bardzo się go bała. Nie tylko ona zresztą - terroryzował członków całej rodziny.

Powtarzał mi, że nie powinnam była się urodzić. Pamiętam taką sytuację, gdy po zażyciu LSD, uzbrojony w strzelbę przetrzymywał całą moją rodzinę w domu. Później próbował nam wmówić, że to była nasza wina, bo go sprowokowaliśmy. To smutne. Po wielu pobytach w szpitalach psychiatrycznych zamieszkał na ulicy. Od czasu do czasu odwiedzał tylko naszą mamę – powiedziała gwiazda w jednym z wywiadów.

Po śmierci mamy rodzeństwo nie utrzymywało kontaktów. Jay zmarł w 2018 r. 

Modeling, studia medyczne i aktorstwo

Hunter już w dzieciństwie wyróżniała się wyjątkową urodą. Z początku nie planowała kariery aktorskiej. Wygrała mnóstwo konkursów piękności – została m.in. Miss Springtown i Miss Nastolatek Fort Worth. Tam jeszcze bardziej dostrzeżono jej urodę, dlatego szybko zaczęły pojawiać się kolejne możliwości. Wyłoniona przez agencje modelek otrzymała swoje pierwsze propozycje reklamowe. Szybko stała się jedną z bardziej rozpoznawalnych modelek lat 70. i 80. Łącznie zagrała w ponad 500 kampaniach reklamowych.

Deborah nie porzuciła jednak edukacji. Mimo otwierającej tak wiele drzwi urody, miała dobre wyniki w szkole średniej. Co więcej, po skończeniu szkoły średniej zaczęła studiować medycynę w Fordham University. Studiów jednak ostatecznie nie skończyła, za to dostała rolę w popularnym serialu "Moda na sukces", gdzie wcielała się w rolę Taylor Hayes i na stałe zapisała się na kartach popkultury.

Pamiętacie Taylor z serialu 'Moda na sukces'?Pamiętacie Taylor z serialu 'Moda na sukces'? Fot. Gilles Toucas, źródło: Facebook.com / The Bold and the Beautiful

Jej życie prywatne nie było usłane różami

W wieku 18 lat modelka wyszła za mąż. Było to w roku 1980 roku, a jej pierwszym mężem był Tom Morehart. Z tego małżeństwa narodził się syn- Christopher "Chris" Morehart. Nie był to długi związek – para rozwiodła się po 4 latach, w 1984 roku. Aktorka szybko znalazła pocieszenie w ramionach kolejnego mężczyzny. Trzy lata później ponownie stanęła na ślubnym kobiercu. Tym razem wybrankiem jej serca był filmowy partner z serialu "All My Children" Michael Tylo. Mieli razem trójkę dzieci -  Izabelle Gabrielle, Katye Ariel oraz syna – Micheala zwanego Mickey’em.

O małżeństwie tych dwojga rozpisywały się niemal wszystkie gazety. Ich burzliwe życie spowodowane było wręcz obsesyjną zazdrością Michaela. Aktor nie pozwalał żonie zakładać spódniczek mini, a także obuwia, które nosiło się na kostce. 

Chorobliwe zasady i ograniczenia uniemożliwiały normalne relacje w małżeństwie. Do tego mówiło się, że aktor bywa agresywny wobec małżonki. Ponoć w czasie jednej z rodzinnych kłótni popchnął ją tak mocno, że przewróciła się na ulicy, rozcinając łuk brwiowy. Tylo stawała się jednak coraz bardziej pewna siebie dzięki popularności w telenoweli "Moda na sukces". Mocno wpłynęło to na jej zachowanie - odważyła się wyjść z narzuconych przez męża ram. Zaczęła prowadzić imprezowy styl życia, łamała narzucone zasady, aż w końcu na planie miniserialu "Córka maharadży" wdała się w romans. Michael był jednak tak, "łaskawy", że wybaczył żonie zdradę. Mimo tego wkrótce znów ich związek przeszedł kryzys. Rozwiedli się w 2005 roku.

Małżeństwo Hunter z Michaelem było trudne z powodu zazdrości, zdrad i przemocy. Jednak na ich kiepskie relacje składają się także prawdziwe rodzinne dramaty. W 1998 przeżyli prawdziwy koszmar. U młodszej córki Katyi zdiagnozowano rzadkiego raka gałki ocznej. Lekarze musieli usunąć jej prawe oko, jednak po jakimś czasie okazało się, że nowotwór zaatakował drugie oko. To udało się na szczęście uratować. 

To jeszcze nie koniec ciosów, jakie dotknęły tę rodzinę. Ich syn, Mickey, utopił się w basenie. Chłopiec miał jedynie 19 lat. Cierpiał na epilepsję i to właśnie atak padaczki uznaje się za główny powód utonięcia. Atak zaś najprawdopodobniej był związany z odstawieniem leków, które zaleciła terapeutka Mickeya, Shanna Downing. Kobieta pomagała chłopcu poradzić sobie z bolesnym rozstaniem rodziców.

Kolejnego męża aktorka poznała przez internet. Co jeszcze bardziej zaskakujące, za pośrednictwem chrześcijańskiego forum internetowego. Gerrson Archila z początku nie wiedział z kim rozmawia, gdyż Tylo postanowiła ukryć swoją tożsamość pod fałszywym nazwiskiem. Gdy doszło do ich pierwszego spotkania w realnej rzeczywistości okazało się, że mieszkają blisko siebie. Dwa miesiące później, dokładnie 29 listopada 2009 roku, wzięli ślub w Las Vegas. W listopadzie 2016 r. Hunter wycofała się z show-biznesu. Dwa lata później wyjaśniła, że zrobiła to poddając się rozkazom męża. Oficjalnie wyznała, że planuje się z nim rozwieść. I tak też się stało - w sierpniu 2018 roku to małżeństwo zostało unieważnione.

Hunter Tylo nie mogła pogodzić się z naturalnym procesem, jakim jest starzenie się. Wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że gdyby istniało jakiekolwiek lekarstwo na zatrzymanie młodości, byłaby w stanie zapłacić za nie każdą cenę. Tak bardzo starała się zatrzymać swoją młodość, tak mocno bała się posiadania zmarszczek, że stała się ofiarą operacji plastycznych. Wykonując kolejne zabiegi medycyny estetycznej wpadła w prawdziwą pułapkę, z której nie potrafiła się już wycofać. Powiększanie ust, piersi, wstrzykiwanie botoksu czy operacja oczu to tylko część "eksperymentów", jakie sobie zafundowała. Dla perfekcyjnej talii osy nie wahała się usunąć sobie dwóch żeber. 

Aktorka chętnie korzysta z zabiegów upiększających, co znacznie zmieniło jej wyglądAktorka chętnie korzysta z zabiegów upiększających, co znacznie zmieniło jej wygląd By Frantogian - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20140006

Nie wszystkie zabiegi były satysfakcjonujące. W 2005 roku założyła sprawę jednemu z chirurgów plastycznych, który wykonał jej zabieg powiększania biustu, ponieważ nie była zadowolona z osiągniętego efektu. Otrzymała odszkodowanie, za które wykonała kolejną operację. 

Zobacz też: Mówią o niej "amerykańskie dobro narodowe". Właśnie kończy 100 lat i wszyscy są zaproszeni

Więcej o: