"Świat według Kiepskich" po ponad 20 latach znika z anteny. Dziś ostatni odcinek kultowej komedii

Kultowy polski serial komediowy "Świat według Kiepskich" po prawie 23 latach znika z anteny telewizji Polsat. Dziś nastąpi emisja ostatniego odcinka produkcji, która przez lata rozśmieszała widzów do łez. Jak zakończą się losy bohaterów?

Kilka miesięcy temu dyrektorka programowa telewizji Polsat Nina Terentiew poinformowała, że uwielbiany przez Polaków serial, zniknie z anteny w listopadzie 2022 roku. Ten dzień nadszedł właśnie dzisiaj.

Pierwszy odcinek serialu "Świat według Kiepskich". Jak to się zaczęło?

Pierwowzorem serialu o rodzinie Kiepskich był amerykański serial "Świat według Bundych", który bił rekordy oglądalności. Polscy scenarzyści, Aleksander Sobiszewski, Janusz Sadza, Igor Nurczyński i Roman Rega, zainspirowani hitem z USA, przenieśli historię Bundych w polskie realia.

Stworzyli trzy odcinki pilotażowe, które wyemitowano 16 marca 1999 roku. Pierwszy odcinek zebrał przed telewizorami aż 6,5 mln widzów. Twórcy szybko podjęli decyzję o kontynuacji serialowej komedii. Za reżyserię sitcoma odpowiadali: Okił Khamidow, Patrick Yoka oraz Adek Drabiński.

 

"Świat według Kiepskich" - obsada. Kto zagrał głównych bohaterów?

Choć początkowo zakładano inną obsadę serialu, to ostateczny wybór producentów okazał się być strzałem w dziesiątkę, a aktorzy świetnie odnaleźli się w swoich rolach. W postać głowy rodziny, Ferdynanda Kiepskiego, wcielił się aktor Andrzej Grabowski, a jego żonę, Halinę, zagrała Marzena Kipiel-Sztuka. Z kolei Bartosz Żukowski występował w serialu w roli syna Kiepskich, Waldemara, a Barbara Mularczyk zagrała ich córkę, Mariolę. 

Główną obsadę serialu zasilili również Ryszard Kotys i Renata Pałys, którzy zagrali małżeństwo Mariana i Helenę Paździochów, a także Dariusz Gnatowski, który wcielił się w rolę Arnolda Boczka.

Przez wszystkie te lata w "Świecie według Kiepskich" zagrali również m.in. Bohdan Smoleń, Krystyna Feldman, Lech Dyblik, Zofia Czerwińska, Joanna Kurowska, Henryk Gołębiewski i Hanna Śleszyńska.

Zobacz wideo W "Pajęczynie" zagrał Edwarda Gierka. Rozmowa z Andrzejem Grabowskim

Jak zakończą się losy bohaterów? Już dzisiaj premiera ostatniego, 588. odcinka!

Jest Dzień Wszystkich Świętych. Ferdek od rana słyszy niezidentyfikowany głos, który proponuje mu "browara albo psikusa". Zofia Strzygoń (w tej roli Hanna Śleszyńska) odkrywa szczelinę w czasoprzestrzeni, która umożliwi Ferdynandowi spotkanie z bliskimi zmarłymi w zaświatach.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: