Mniej odcinków polskich seriali w TVP, w tym "M jak Miłość". Powód jest prosty

Fani serialów obyczajowych TVP będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W najbliższym czasie stacje publicznego nadawcy będą emitować znacznie mniej odcinków. Powodem jest mundial w Katarze, który rozpocznie się już 20 listopada. Które seriale będą się pojawiać znacznie rzadziej?

Widzów takich seriali, jak "M jak miłość", "Na dobre i na złe", czy "Barwy szczęścia" czeka przykra niespodzianka. Stacje Telewizji Polskiej wprowadzają duże zmiany w ramówce na nadchodzące tygodnie i popularne seriale będą musiały ustąpić miejsca transmisjom sportowym. Wszystko z powodu tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej - mecze będą transmitowane w stacjach TVP1, TVP2, TVP 4K oraz TVP Sport.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 131

Stacje TVP zmieniają ramówkę z powodu mundialu

Mistrzostwa świata w piłce nożnej startują już w niedzielę 20 listopada 2022 roku. Mecz otwarcia Katar-Ekwador wyemituje TVP1 o godz. 17:00, a od poniedziałku 21 listopada stacja codziennie będzie emitować mecze każdego dnia o stałych godzinach: 14:00, 17:00 i 20:00.

Każdy z meczów zostanie poprzedzony studiem meczowym i dlatego z ramówki zniknie wiele programów, w tym kochane przez wielu Polaków seriale obyczajowe. Widzowie nie będą mogli obejrzeć także "Teleexpressu", telenoweli "Klan", teleturnieju "Jeden z dziesięciu", "Magazynu Ekspresu Reporterów" czy serialu "Ojca Mateusza". Zmiany obejmą także główne wydanie "Wiadomości". Program pozostanie w emisji i będzie się zaczynał, jak zawsze o 19:30, to będzie trwał jedynie dziesięć minut.

Zmiany zapowiadają się także w TVP2, która będzie transmitować mecze o godzinie 11:00, a także późniejsze rozgrywki, których nie będzie mogło pokazać TVP1. Z tego powodu "Barwy szczęścia" oraz "Na dobre i na złe" na kilka tygodni wypadną z ramówki telewizyjnej "Dwójki". Natomiast ostatni nowy odcinek "M jak miłość" zostanie wyemitowany w poniedziałek 28 listopada. Wszyscy, którzy nie będą chcieli czekać aż mundial się skończy, będą mogli zobaczyć nowe odcinki przedpremierowo na platformie vod.tvp.pl.

Transmisja mundialu w TVP

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze zaczną się 20 listopada i potrwają do 18 grudnia. W tegorocznym mundialu weźmie udział także reprezentacja Polski. W W fazie grupowej zmierzy się z Meksykiem (22 listopada o godz. 17.00), Arabią Saudyjską (26 listopada o 14.00) oraz Argentyną (30 listopada o 20.00).

W fazie grupowej, kiedy odbywać się będzie znacznie mniej meczów, do stacji Telewizji Polskiej zaczną powracać będą stałe pozycje programowe. Między innymi 29 listopada TVP1 ponownie zacznie pokazywać teleturnieje "Jeden z dziesięciu" i "Jaka to melodia?".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: