Nie będzie emisji "Dzień dobry TVN". Co jest powodem decyzji podjętej przez stację?

W ostatni weekend listopada z TVN-u zniknie popularny program śniadaniowy "Dzień dobry TVN". Powodem są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich emitowane przez stację.

"Dzień dobry TVN" to poranny magazyn, który od lat jest jednym z kluczowych formatów stacji. Po raz pierwszy w historii programu emisja nie odbędzie się w "zwykły" weekend.

Zwykły weekend bez DDTVN. Takiej sytuacji jeszcze nie było

W ostatni weekend miesiąca, tj. 26 i 27 listopada, program nie pojawi się na antenie stacji. Wszystko za sprawą skoków narciarskich. W tych dniach odbędzie się konkurs Pucharu Świata w Ruce, który emitowany będzie przez TVN. Zawody rozpoczynają się o godzinie 9:00, co koliduje z czasem emisji DDTVN, dlatego podjęto decyzję o zdjęciu programu na weekend.

 

Reporterem spod skoczni narciarskiej będzie prawdopodobnie Krzysztof Skórzyński, znany widzom DDTVN. Natomiast w studio TVN-u zasiądą Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski, a ich spotkanie rozpocznie się o godzinie 8:30.

"Dzień dobry TVN". Początki formatu na antenie TVN-u

Pierwsza emisja programu odbyła się 3 września 2005 roku. Z założenia miał być to format weekendowy. Widzowie polubili tę formę oraz pary prowadzące, a oglądalność stale rosła. Niesłabnąca popularność sprawiła, że dwa lata później podjęto decyzję o wprowadzeniu zmian. Od tamtej pory program pojawia się w telewizji codziennie rano. Wyjątki od regularnej emisji popularnej śniadaniówki stanowią dni takie jak Boże Narodzenie czy Nowy Rok. 

Zobacz wideo Ewa Drzyzga o odejściu Edwarda Miszczaka z TVN-u. Obawia się o posadę?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: