Koniec "Rancza" i innych produkcji TVP na Netfliksie. Nadchodzą zmiany w ofercie serwisu

W 2020 roku na Netfliksie pojawiło się wiele polskich produkcji TVP, w tym popularny serial "Ranczo". Od jakiegoś czasu tytuły Telewizji Polskiej są sukcesywnie wycofywane z oferty streamingowego giganta. Nie inaczej stanie się w przypadku przebojowej serii o mieszkańcach Wilkowyj, która za jakiś czas przestanie być dostępna w tym serwisie.

"Ranczo" zostanie wycofane z oferty Netfliksa z powodów licencyjnych. Umowa pomiędzy TVP a serwisem streamingowym została podpisana na dwa lata i jej ważność właśnie się kończy. Najprawdopodobniej nie zostanie przedłużona, ponieważ nadawca publiczny chce rozwijać własny serwis VOD.

Więcej ciekawych informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

"Ranczo" zniknie z oferty Netfliksa

Produkcję będzie można zobaczyć na Netfliksie tylko do 15 grudnia. Serial ma aż 10 sezonów, co daje łącznie 130 odcinków. Trudno będzie teraz nadrobić całość, ale jeśli ktoś ma taki zamiar, to pozostaje mu ostatnia szansa.

"Ranczo" to jeden z najpopularniejszych seriali TVP powstałych w ostatnich latach i cały czas cieszy się powszechnym uznaniem. Serial zaczyna się w momencie, kiedy Lucy Wilska (Ilona Ostrowska), Amerykanka polskiego pochodzenia, dziedziczy po zmarłej prababci dworek w niewielkiej miejscowości o nazwie Wilkowyje. Przybywa ona na wieś z zamiarem odsprzedania dworku, jednak po zapoznaniu się z urokiem tej miejscowości postanawia tam zamieszkać, a swą posiadłość wyremontować.

W serialu ukazane są zmiany, jakie zachodzą w konserwatywnej miejscowości na przestrzeni lat. Są one związane z unowocześnianiem Polski, która w chwili rozpoczęcia się akcji serialu, była dopiero od dwóch lat w Unii Europejskiej. W obsadzie pojawili się także Cezary Żak (w podwójnej roli księdza i wójta), Paweł Królikowski, Artur Barciś, Marta Lipińska, czy Violetta Arlak.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: