Najciekawsze filmy o seryjnych mordercach oparte na faktach. 5 propozycji, które warto zobaczyć

Choć filmy o seryjnych mordercach na faktach opowiadają o losach najstraszniejszych ludzi w historii, są niezwykle chętnie oglądane przez miłośników kina. Które z nich warto obejrzeć? Poniżej przedstawiamy krótką listę pozycji, które wręcz trzeba zobaczyć.

Historia zna wiele przypadków morderców, na temat których powstały liczne produkcje. Ich działania byle na tyle straszne i przerażające, że ich ekranizacja okazywała się być świetnym sposobem na przedstawienie motywów ich postępowania.

Zobacz wideo Jeden z najbardziej znanych seriali o seryjnych mordercach - "Dexter" [ZWIASTUN]

Lista 5 filmów o seryjnych mordercach na faktach

"Zodiak" to film w reżyserii Roberta Graysmitha, który opowiada o prawdopodobnie najbardziej tajemniczym mordercy w historii. Do dziś nie wiadomo, kim jest sprawca, który w północnej Kalifornii atakował i zabijał głównie pary. Choć oficjalnie przyznał się do 37 zabójstw, policja twierdzi, że odpowiada jedynie za pięć morderstw. Historia w filmie została znakomicie przedstawiona przez takich aktorów jak Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. i Mark Ruffalo.

Miłośnicy filmów o seryjnych mordercach na faktach nie mogą pominąć produkcji "Dahmer" z 2002 roku. Tytułowy Jeffrey Dahmer "specjalizował się" w zwabianiu młodych mężczyzn do swojego domu, odurzaniu ich i uprawianiu z nimi seksu, niekiedy także po ich śmierci. Nazywany był "Kanibalem z Milwaukee", bowiem swoje ofiary rozczłonkowywał i niekiedy zjadał. Ostatecznie trafił do więzienia, gdzie został zabity przez współwięźnia. W tytułową rolę wciela się Jeremy Renner, a od 2022 roku na Netflixie można także oglądać serial "Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera".

W 2002 roku wykonano wyrok śmierci na Aileen Wuornos, której udowodniono siedem zabójstw. Polowała na mężczyzn, którzy rzekomo mieli chcieć ją zgwałcić. Szał zabijania wykonywała na Florydzie, gdzie pracowała również jako prostytutka, czym z kolei zaczęła się zajmować już jako dziecko. O jej historii opowiada film "Monster" z 2003 roku, w którym znakomicie zagrała Charlize Theron.

Świetnie w postać seryjnego mordercy wcielił się również Michael Rooker, który zagrał w filmie "Henry: Portret seryjnego mordercy" z 1986 roku. Historia opowiada o Henrym Lee Lucasie, który twierdził, że dopuścił się ponad setki zabójstw, choć oficjalnie udowodniono mu "tylko" 10 zabójstw. Jego pierwszą ofiarą miała być jego własna matka, która za młodu kazała mu się oglądać w pracy jako prostytutka.

Niewątpliwie jednym z najstraszniejszych morderców w historii był John Wayne Gacy, na temat którego opowiada film pt.: "Złapać mordercę" z 1992 roku. Amerykanin słynął z charytatywnego występowania jako klaun, a w rzeczywistości był pozbawionym skrupułów mordercą, który obrał sobie za cel młodych mężczyzn i chłopców. Gwałcił ich i mordował, a następnie zakopywał pod deskami swojego domu. W 1994 roku został stracony.

Lista najciekawszych filmów o seryjnych mordercach na faktach:

  1. Henry: Portret seryjnego mordercy (1986),
  2. Złapać mordercę (1992),
  3. Dahmer (2002),
  4. Monster (2003),
  5. Zodiak (2007).
Więcej o: