Pięciokrotnie brał ślub. Jedna z żon miała romans z jego synem. Lorenzo Lamas znów jest zaręczony

Lorenzo Lamas kojarzony jest przede wszystkim z roli Reno Rainesa w serialu Renegat, który cieszył się dużą popularnością również w Polsce. Ogromne emocje wśród fanów wzbudzają jednak nie tylko jego aktorskie kreacje, ale również życie prywatne. Lorenzo był żonaty pięciokrotnie, ale żadne z poprzednich małżeństw nie zakończyło się szczęśliwie. Mimo to aktor postanowił ponownie stanąć na ślubnym kobiercu.

Lorenzo Lamas y de Santos to aktor o imponującym dorobku filmowym. Przyszedł na świat 20 stycznia 1958 roku w Santa Monica w Kalifornii i jest synem amerykańskiej aktorki Arlene Dahl i argentyńskiego aktora Fernanda Lamasa. Na ekranie można było go zobaczyć od najmłodszych lat. Długa obecność w show-biznesie doprowadziła jednak do ogromnego zainteresowania jego życiem prywatnym.

Lorenzo Lamas pracował od najmłodszych lat. Początkowo sprzątał studia filmowe

Aktor po raz pierwszy pojawił się na dużym ekranie zaledwie w wieku 11 lat, gdy wcielił się w postać chłopca z rdzennego amerykańskiego ludu w westernie "100 karabinów". Warsztatu aktorskiego uczył się w Tony Barr's Film Actors Workshop przy Burbank Studios. Zanim jednak jego kariera aktorska rozpoczęła się na dobre, ciężko pracował, sprzątając studia filmowe, pisząc scenariusze kreskówek i zajmując się modelingiem w reklamach jeansów i papierosów.

Zobacz wideo "1899" - nowy serial twórców "Dark" już ze zwiastunem. W jednej z ról - Maciej Musiał!

Jego wielka kariera zaczęła się dość niepozornie od gościnnego udziału w serialu "Zamiana" z 1977 roku. Pojawił się również w epizodycznej roli w kultowym musicalu "Grease", gdzie wystąpił u boku Johna Travolty. Od tego czasu konsekwentnie pracował przy kolejnych produkcjach, z czasem otrzymując coraz więcej czasu ekranowego. 

Popularność zyskał jednak dzięki roli Lance’a Cumsona w operze mydlanej "Falcon Crest", za którą został nominowany do Złotego Globu i Soap Opera Digest Award. W 1982 został uhonorowany nagrodą Złotego Jabłka jako "Odkrycie Roku". Jego kreacje nie zawsze były jednak dobrze odbierane. W 1984 roku został nominowany do Złotej Maliny w kategorii dla najgorszego aktora za rolę w musicalu "Taniec ciała".

Ogólnoświatową rozpoznawalność przyniosła mu rola w serialu Renegat, w ramach której wcielił się w fałszywie oskarżonego o morderstwo policjanta Reno Rainesa, który ściga na motorze Harleyu-Davidsonie przestępców.

Życie prywatne aktora wzbudza wiele emocji. Niedługo ponownie weźmie ślub

Rosnąca popularność wiąże się z dużym zainteresowaniem, nie tylko w kwestii zawodowej. Prasa chętnie rozpisywała się na temat jego życia prywatnego i relacji z kobietami. Aktor pierwszy ożenił się w 1981 roku, a jego wybranką została prawniczka Victoria Hilbert. Małżeństwo nie przetrwało jednak długo z powodu niewierności Lamasa. Rozwód sfinalizowano w 1983 roku, a niedługo później aktor poślubił swoją byłą kochankę - Michele Cathy Smith, publicystką i rzeczniczką prasową Falcon Crest. Doczekali się wspólnie dwójki dzieci, jednak i tym razem związek nie przetrwał próby czasu.

Jego trzecią żoną została w 1989 roku aktorka Kathleen Kinmont. W trakcie trwania związku Lamas miał jednak romans z Daphne Ashbrook, która urodziła jego córkę. Gwoździem do trumny małżeństwa miała jednak rola w "Renegacie" - para ze względu na liczne zobowiązania zawodowe coraz bardziej się od siebie oddalała, co doprowadziło do rozwodu w 1993 roku.

Czwarty raz stanął na ślubnym kobiercu z Shauną Sand, z którą doczekał się trzech córek. Para rozstała się jednak w 2002 roku po tym, jak żona zdradziła go z jego 18-letnim synem - Alvaro Joshuą Lamasem. W swojej autobiografii aktor pisał później o tym zdarzeniu:

To, co zrobili A.J. i Shauna, zniszczyło mnie emocjonalnie. Przez dwa lata nie rozmawiałem z synem. Nie wiedziałem, czy uda się naprawić nasze relacje. Byłem zaszokowany, oszołomiony, zły, zraniony.

Traumatyczny rozpad małżeństwa nie zniechęcił jednak aktora do poszukiwań tej jedynej. W 2011 roku poślubił Shawnę Craig, jednak po pięciu latach małżeństwo ogłosiło separację, a rozwód sfinalizowano w 2019 roku. Obecną partnerką aktora jest Kenna Scott, która przyjęła jego oświadczyny w 2021 roku.

 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: