Jason David Frank nie żyje. Mistrz sztuk walki i legenda "Power Rangers" miał 49 lat

Jason David Frank nie żyje. 49-letni aktor, któremu popularność przyniosła rola w "Power Rangers", miał 49 lat. Osierocił piątkę dzieci.

Jason David Frank w serialu "Power Rangers", bardzo popularnym w latach 90., grał Białego, jak i Zielonego oraz Czerwonego Wojownika. Informację o śmierci aktora i zawodnika sztuk walki potwierdziła jego rodzina. W wydanym oświadczeniu można przeczytać:

Prosimy o uszanowanie prywatności rodziny i przyjaciół w tym okropnym czasie, kiedy próbujemy pogodzić się z utratą tak wspaniałego człowieka. Bardzo kochał swoją rodzinę, przyjaciół i fanów. Naprawdę będzie nam go brakowało.

Aktorka Krystyna Stypułkowska w 2015 rokuKrystyna Stypułkowska zostanie pochowana w Polsce. Dwa lata po śmierci

Jason David Frank nie żyje. Mistrz sztuk walki i legenda "Power Rangers"

Jason David Frank urodził się 4 września 1973 roku. Jako dziecko zaczął trenować karate, brał udział w turniejach mieszanych sztuk walki. Stworzył własną mieszankę amerykańskiego karate nazwaną "Toso Kune Do". W 1994 został wprowadzony do galerii sław amerykańskiej federacji karate kung fu, w 2003 roku otrzymał tytuł Mistrza roku w karate amerykańskim.

Popularność przyniosła mu rola Tommy'ego Olivera w serialu "Power Rangers" z 1993 roku. Ta postać była zielonym, a także białym członkiem ekipy wojowników. Aktor pojawił się w ośmiu sezonach w 242 odcinkach produkcji. Jego starszy brat Eric Ray (ur. 14 października 1971, zm. 16 kwietnia 2001) wystąpił w "Power Rangers Zeo" jako David Trueheart, zaginiony przed laty starszy brat Tommy’ego.

Georgina Tarasiuk w Szansie na sukcesWygrała "Szansę na suckes" w 1999. Jak zmieniła się z Georgina Tarasiuk?

Jason David Frank w kontynuacjach "Power Rangers" wcielił się też w Czerwonego oraz Czarnego Wojownika.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

- Był inspiracją dla wielu ludzi. Będzie nam go brakować. To smutne stracić kolejnego członka naszej rodziny "Power Rangers" - skomentował informację o śmierci aktora Walter Jones, który grał Czarnego Wojownika we wspomnianej serii. Z doniesień medialnych wynika, że aktor popełnił samobójstwo.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Miał dwóch synów Jacoba  i Huntera oraz córkę Skye z pierwszego małżeństwa, a także dwie córki z drugiego (Jennę Rae i Shaylę). W 2022 roku jego żona Tammie złożyła pozew o rozwód.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: