David Tennant złośliwie zażartował z syna przy fanach. To u nich rodzinna tradycja

David Tennant z radością wykorzystał możliwość zażartowania ze swojego syna, Ty'a Tennanta, który właśnie zyskuje coraz większą popularność dzięki występowi w "Rodzie smoka". Kiedy młody aktor pojechał na spotkanie z fanami w Londynie, jego rodzice także stawili się na miejscu. Postanowili się upewnić, że młodemu człowiekowi woda sodowa nie uderzy do głowy.

David Tennant to popularny angielski aktor, który licznym widzom doskonale jest znany jako dziesiąte ze wcieleń kultowego "Doktora Who", diaboliczna postać Barty'ego Croucha juniora z "Harry'ego Pottera", Killgrave z marvelowskiej "Jessiki Jones" czy Crowley z "Dobrych Omenów". Tak się składa, że jego przyszywany syn Ty Tennant także jest aktorem, który właśnie zdobywa popularność jako Aegon II Targaryen z "Rodu smoka" od HBO. W związku z tym pojawił się niedawno na spotkaniu na Comic Conie w Londynie. Starszy Tennant postanowił wykorzystać tę okazję, żeby z niego zażartować, a przy okazji odbić sobie za żart, który wcześniej zrobił mu rodzony teść, a dziadek Ty'a, Peter Davidson.

Zobacz wideo "Ród smoka" - rozszerzony zwiastun prequelu "Gry o tron"

Tennant złośliwie zażartował z syna przy fanach. To zemsta za dowcip teścia

Ty Tennant znany jest także z roli w "Wojnie światów" czy "Doom Patrol", a w listopadzie spotkał się z fanami "Rodu Smoka" na Comic Conie w Londynie. Na miejscu pojawiła się też jego mama Georgia Tennant, a towarzyszył jej oczywiście mąż, David. W ramach rodzinnego żartu Tennant senior stanął za swoim przyszywanym synem z kartką, na której napisał - "Nie jest wcale taki specjalny". Fotografię wrzuciła do sieci kochająca matka.

Wielbiciele Tennanta doskonale pamiętają, że wcześniej podobny numer wyciął Davidowi jego teść, Peter Davidson. Tak się składa, że on także jest aktorem i również wcielał się w Doktora Who. On zrobił sobie w tym roku zdjęcie z taką samą kartką na tle kolejki po autografy do zięcia podczas Comic Conu w Walii. Tamto zdjęcie także wrzuciła Georgia Tennant. "Oto ja, protestuję przed kilometrową kolejką do twojego męża" - brzmiał podpis nad fotografią.

Georgia i David poza najstarszym Ty'em, którego Tennant usynowił, mają jeszcze czwórkę młodszych dzieci: Olive, Wilfreda, Doris i Birdie. Jeszcze w 2020 roku starszy Tennant udzielił wywiadu, w którym się martwił, czy Ty okaże się dobrym aktorem. "Aktorstwo to ryzykowna i niepewna sprawa, a Georgia i ja baliśmy się, kiedy zaczynał to robić, co mamy zrobić, jeśli zobaczymy go w czymś i będzie do bani? Czy mamy mu to powiedzieć?" - dywagował w rozmowie z BBC. "Na szczęście się okazało, że jest niezwykle zdolny. To była wielka ulga, kiedy się o tym przekonaliśmy" - zaznaczył z ulgą.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tymczasem przypomnijmy, że nowy sezon "Doktora Who" z ponownym udziałem Davida Tennanta pojawi się w 2023 roku - w Wielkiej Brytanii premiera odbędzie się na BBC Ona, a w innych krajach świata na platformie streamingowej Disney+. W USA serial wyświetlany jest na antenie BBC AMerica, a sezony od 1. do 12. można obejrzeć na HBO Max.

Więcej o: