Poznajcie Jarosława Mądrego. Marcin Dorociński wygląda szałowo w serialu "Wikingowie: Walhalla"

Marcin Dorociński podzielił się pierwszymi kadrami z serialu Netfliksa "Wikingowie: Walhalla", w którym wcielił się w postać Jarosława Mądrego. Aktor już teraz zapowiada, że jego bohater sporo namiesza w świecie wikingów. Na premierę nowego sezonu musimy jednak poczekać do stycznia przyszłego roku.

Międzynarodowa kariera Marcina Dorocińskiego niewątpliwie nabrała rozpędu. Bardzo słusznie aktor zbiera pochwały za występ w szeroko docenianym "Gambicie królowej" od Netfliksa, a nie tak dawno temu potwierdził też, że zagrał u boku Toma Cruise'a w nadchodzącej części "Mission: Impossible". Wcześniej Dorociński dzielił się tylko tajemniczymi zdjęciami z zagranicznych wyjazdów i pisał, że nie może jeszcze zdradzić, w czym bierze udział. Teraz przyszła jednak pora, by pochwalić się pierwszymi efektami pracy na planie kolejnego przeboju Netfliksa.

Zobacz wideo

Dorociński w serialu "Wikingowie: Walhalla". Pierwsze zdjęcie z planu

Najpierw byli popularni "Wikingowie", a później twórcy tej produkcji zdecydowali, że mają coś jeszcze do powiedzenia w tym temacie i zabrali się za realizację serialu "Wikingowie: Valhalla" dla platformy Netflix. Jego akcja rozgrywa się 100 lat później po wydarzeniach znanych już widzom, a fabuła skupia się na konflikcie pomiędzy angielską szlachtą i wikingami.

Produkcja ma być kroniką końca ery wikingów, której symbolicznym zakończeniem jest Bitwa pod Stamford Bridge z 25 września 1066 roku. Głównymi bohaterami są słynny odkrywca Leif Eriksson (Sam Corlett), jego siostra Freydis Eriksdotter i książę Harald Sigurdsson (Leo Suter). Drugi sezon ma zacząć się od wydarzeń po dramatycznym dla nich upadku Kattegat. Teraz będą musieli sobie poradzić w nowej sytuacji.

 

Premiera została zaplanowana na 12 stycznia, a twórcy przedstawiają nowych bohaterów. Marcin Dorociński wciela się w Jarosława Mądrego - wojowniczego księcia Rusi Kijowskiej, a także wuja Olafa i Haralda.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Poza nim do obsady dołączyła także Sofiya Lebedeva, która wciela się w Elenę, dzielną córkę rosyjskiego bojara, Hayat Kamille jako Mariam i Tologa Safer jako Kurya, astronom z Konstantynopola. Poza nimi pojawią się także Bradley James, który wcieli się w Harkera, władcę Jómsborga, w którym schronienie znajdują wikingowie, którzy nie chcą porzucić swoich pogańskich wierzeń.

W obsadzie serialu zobaczymy również Johannesa Johnanssona, Bradleya Freegarda, Laurę Berlin i Davida Oakesa. Poza tym dołączyli do nich Pollyanna McIntosh, Soren Pilmark i John Kavanagh. 

Więcej o: