Najmłodszy zwycięzca "Mam Talent" ma 2 lata. Jego poczucie rytmu docenił sam papież

Hugo Molina mial zaledwie 2 lata, gdy zwyciężył w 5. edycji hiszpańskiego "Mam Talent". Od 2019 roku nikt nie pobił ustanowionego przez niego rekordu - stał się najmłodszym triumfatorem w historii programu. Talent chłopca docenił nawet papież Franciszek i zaprosił go na spotkanie.

"Mam Talent" to program pozbawiony ograniczeń wiekowych, dzięki czemu w historii programu triumfowali już zarówno emeryci, jak i dzieci. W 2019 roku hiszpańska edycja ukoronowała jednak najmłodszego zwycięzcę w historii. Wynik jest tym bardziej imponujący, że na świecie aż 68 krajów wykupiło licencję tego najpopularniejszego talent show. W jednym z nich urodził się dwulatek o niezwykłym poczuciu rytmu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Talentem Hugo Moliny jest gra na perkusji na poziomie znacznie bardziej zaawansowanym, niż u przeciętnego kilkulatka. Malucha na scenę wprowadził tata i poinstruował publiczność z wyprzedzeniem, by powstrzymała się od entuzjastycznych owacji. Każdy niespodziewany hałas mógł zaburzyć koncentrację chłopca. Mimo młodego wieku 2-latek wykazał się sporym opanowaniem i ze skupieniem podszedł do powierzonego mu zadania. - Jak gra się na bębnach, Hugo? - zapytał ojciec Moliny, a z głośników rozbrzmiała tradycyjna muzyka z hiszpańskiej wielkanocnej parady, Semana Santa. Choć publiczność obawiała się, że gdy chłopiec zostanie sam na scenie z trudem udźwignie stres, włączył się w utwór bez problemu.

 

Jurorzy i widzowie nie kryli zaskoczenia, a 2-letni Hugo zebrał owacje na stojąco. Chłopiec awansował do półfinału, a następnie finału telewizyjnego show, 17 grudnia 2019 roku triumfując ostatecznie jako najmłodszy zwycięzca w historii "Mam Talent".

Nie ma znaczenia, który raz to oglądamy, ponieważ to zawsze jest świetne. W ciągu pięciu edycji nigdy nie widziałem czegoś takiego.

- komentowali jurorzy. Ostatni występ odbył się w zimowej scenerii, strój Moliny nawiązywał do jednej z najpopularniejszych świątecznych opowieści - "Dziadka do orzechów", a repertuar wprowadził widzów w bożonarodzeniowy klimat. Wykonał kolędę "Bells of Bethlehem".

 
Zobacz wideo

Od telewizji do Watykanu

Popularność chłopca wykroczyła poza granice Hiszpanii.

Od Nowego Jorku po Kolumbię, wszyscy chcieli wyrazić swoją fascynację tym dzieckiem. A to tylko wybrane z tysięcy wiadomości, które otrzymaliśmy.

- przyznał Santi Millán, hiszpański prezenter telewizyjny. Talent Moliny dostrzegł nawet papież Franciszek. Zadeklarował, że chce spotkać się z chłopcem i na własne oczy przekonać się o jego zdolnościach. Z rodziną skontaktował się sekretarz Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

Z Valladolid skontaktowaliśmy się z Watykanem i papież Franciszek przyjmie ciebie i twoich rodziców. Nie może się doczekać, aż usłyszy, jak grasz na bębnie.

- przekazał zaproszenie Luis Argüello. Nagranie z castingu przekroczyło 45 milionów wyświetleń, trafiając do publiczności z całego świata. Chłopiec zgromadził też ponad 60 tysięcy fanów na oficjalnym profilu na Instagramie.

 

Czy Hugo Molina zasłużył na zwycięstwo w tak młodym wieku?

Więcej o: