13-latka wykonała "Bohemian Rhapsody" boso i akustycznie. Członkowie Queen zachwyceni

13-letnia Angelina Jordan wzięła udział w dwóch edycjach "Mam Talent", zachwycając w nich widzów dojrzałością głosu, doboru repertuaru i nietypowym przesłaniem. Akustyczną wersję "Bohemian Rhapsody" docenił zespół Queen. Młoda wokalistka wykonała go boso. Skąd taka decyzja?

13-letnia Angelina Jordan nie spoczęła na laurach po wygraniu norweskiej edycji "Mam Talent" w 2014 roku, gdy zachwyciła widzów "Gloomy Sunday" w stylu Billie Holiday. Wzięła udział również w edycji dla zwycięzców, gdzie przed jury znanym z amerykańskiej wersji programu wykonała sztandarowy przebój grupy Queen, "Bohemian Rhapsody". Jej wersję w akustycznej aranżacji docenili nie tylko telewidzowie, ale też członkowie zespołu.

Utwory Queen to nierzadki wybór uczestników

Uczestnicy talent show często decydują się na wybór utworu z repertuaru Queen. Jordan Smith, zwycięzca "The Voice" w Stanach Zjednoczonych w 2015 roku zdecydował się wykonać "Somebody To Love", a "We Are The Champions" i "Bohemian Rhapsody" coverował Adam Lambert, uczestnik American Idol, który później dołączył do zespołu podczas trasy koncertowej, zastępując Freddiego Mercurego. Nie tylko jego wersje legendarnych utworów zwróciły uwagę brytyjskiej grupy. Udało się to również 13-latce o niezwykłym głosie, której każdy występ niesie pewne przesłanie. Młoda wokalistka decyduje się wychodzić na scenę boso.

Hugo Molina, najmłodszy zwycięzca w historii 'Mam Talent'Najmłodszy zwycięzca "Mam Talent" ma 2 lata. Docenił go nawet papież

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjątkowa wersja, wyjątkowy przekaz

Nastoletnia Angelina Jordan jest multiinstrumentalistką - gra na pianinie, flecie i skrzypcach. Mimo młodego wieku ma sprecyzowaną wizję tego, co chce przekazać każdym swoim występem. Ich stałym elementem jest fakt, że wokalistka śpiewa boso. Nie jest to kwestia wygody. Jako sześciolatka Jordan spotkała bezdomną dziewczynkę w podobnym wieku, co poruszyło ją do tego stopnia, że postanowiła oddać jej swoje obuwie. Przekształciła wydarzenie w manifest i uznała, że jako artystka zawsze będzie wychodzić na scenę bez butów, dopóki wszystkie potrzebujące dzieci na świecie nie będą miały zapewnionego dostępu do ciepłej odzieży. Nie tylko przekaz towarzyszący występom dziewczynki ujął jury i publiczność. Za akustyczną aranżację "Bohemian Rhapsody" 13-latka zebrała owacje na stojąco i otrzymała złoty przycisk, gwarantujący jej awans do finału.

 
To wykonanie, ta scena zmieni twoje życie i twoją karierę na zawsze. Nigdy nie słyszałem tej piosenki w takiej wersji. To było niesamowite.

- komentowali występ jurorzy. Internauci również wypowiadali się w superlatywach. Pisali, że wykonaniem dziewczynki byłby wzruszony sam Freddie Mercury. Choć nieodżałowany wokalista nie miał możliwości usłyszeć coveru Jordan, odsłuchali go inni członkowie Queen. Nie kryli zachwytu.

Wow, cóż za wersja, @angelinajordanA!

- napisali na oficjalnym profilu zespołu na Twitterze, umieszczając też emoji oklasków.

Po udziale w "Mam Talent" nastolatka skupiła się na rozwoju solowej kariery, nagrywając materiał na pierwszą autorską EP oraz covery publikowane na jej kanale w serwisie YouTube. Jordan najlepiej czuje się w dojrzałym repertuarze, sięgając nie tylko po utwory Queen, ale też Billie Holiday, Screamin' Jaya Hawkinsa, Amy Winehouse czy Franka Sinatry. Współpracą z młodą artystką zainteresował się producent Michaela Jacksona, Quincy Jones. W 2020 roku podpisała kontrakt płytowy z Republic Records.

Jedenastolatek prawie zabił jurora 'Mam Talent'11-latek prawie zabił jurora "Mam Talent". "Spudłowałeś kiedyś?" [WIDEO]

Czy Norweżka zasłużyła na uznanie ze strony jednej z najważniejszych grup w historii rocka?

Więcej o: