"New Amsterdam" - sezon 5. przyniesie niespodziewany powrót!

Od 16 listopada można oglądać w Polsce sezon 5. serialu "Szpital New Amsterdam". Okazuje się, że twórcy produkcji przygotowali niespodziankę dla jej fanów.

5. sezon to pożegnanie z serialem "New Amsterdam". Kolejne odcinki można oglądać od 16 listopada o 22:00 na kanale FOX. Ponieważ w Stanach Zjednoczonych emisja wyprzedza tę w Polsce, wiemy już, czyjego powrotu możemy spodziewać się w dziewiątym odcinku.

"Szpital New Amsterdam" - 5. sezon to szokujący powrót. Uwaga, spoilery

W tzw. "midseason finale" (w Stanach w trakcie sezonów następuje przerwa w emisji, mniej-więcej w połowie odcinków, zazwyczaj scenarzyści szykują na ten "półfinał" fabularne fajerwerki) powróci Freema Agyeman jako dr Helen Sharpe.

W lipcu tego roku Freema Agyeman poinformowała, że nie zagra w piątym sezonie "New Amsterdam". W mediach społecznościowych pisała wtedy, nie podając powodów tej decyzji:

Moja bohaterka znaczyła dla mnie wiele, ale czuję, że przyszedł czas, by odwiesić jej biały fartuch na kołek. Oficjalnie chcę Wam przekazać, że nie pojawię się w piątym sezonie serialu 'New Amsterdam'. Czuję smutek, ale jestem też bardzo podekscytowana tym, jak zakończy się ta historia.

Afera wokół felietonu Stasiuka. Afera wokół felietonu Stasiuka. "Tygodnik Powszechny" rezygnuje z promocji

Teraz twórcy tłumaczą, że namówili ją na pojawienie się w serialu, żeby "przetestować determinację Maksa". Dr Sharpe pojawia się więc na ekranie telewizora w momencie, gdy Max Goodwin i dr Elizabeth Wilder mają razem wracać do domu. - Chcieliśmy, żeby Helen Sharpe znowu się pokazała, żeby przetestować determinację Maksa, jego uczucia do Wilder. Sprawdzić, czy naprawdę się wyleczył z tamtego związku - tłumaczy TV Line showrunner David Schulner. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Co więcej, obiecał, że to nie ostatni raz, gdy zobaczymy Agyeman na ekranie w "New Amsterdam". Nie chciał jednak zdradzić, czy po raz kolejny będzie to np. w telewizji, czy stanie z Maksem twarzą w twarz.

Richard Harris, odtwórca roli Dumbledore'a"Leżał twarzą w kopczyku kokainy". Synowie filmowego Dumbeldora wspominają go

Wcześniej wiadomo też było, że nie wszyscy bohaterowie powrócą w piątej serii. Widzowie będą m.in. świadkami zakończenia historii dr. Iggy’ego Frome’a, borykającego się z małżeńskimi problemami, oraz dr Lauren Bloom, która usiłuje zbudować relacje z dawno niewidzianą siostrą. Z kolei dr Floyd Reynolds ponownie będzie poszukiwał kontaktu z rodziną, a dr Elizabeth Wilder postara się zacieśnić więzi z zespołem.

Więcej o: