"Świat według Kiepskich" się skończył, więc wspominamy. Wiecie, że Ferdek wcale nie miał być Ferdkiem?

Kultowy polski serial komediowy "Świat według Kiepskich" po prawie 23 latach zniknął w listopadzie z anteny telewizji Polsat. My postanowiłyśmy wrócić do początków tego programu.

Oczywiście nie zapominamy też o nowościach. W tym tygodniu wybrałyśmy animację, dwa inne kinowe filmy, płytę sanah i jeszcze dwie inne oraz "Willow", czyli powrót po latach. Film z 1988 roku opowiadał historię podróży czarodzieja, granego przez Warwicka Davisa, który obrał za cel ochronę cesarzowej Elory Danan i pokonanie złej królowej Bavmordy. Teraz Davis powróci w tytułowej roli.

Zobacz wideo

Ukłon w stronę klasyki zarówno w kinie, jak i w muzyce sanah

Jak z kolei mówi reżyser animacji "Dziwny świat", ten film to ukłon w stronę popularnych od pierwszej połowy XX wieku czasopism fantastycznych, które go zachwycały w dzieciństwie. Don Hall jest absolutnym specjalistą od superprzygód, co udowodnił, reżyserując filmy takie jak "Wielka Szóstka" czy "Raya i ostatni smok". 

Jeśli zaś chodzi o muzykę, to bez wątpienia ta od sanah nadal cieszy się ogromną popularnością w Polsce. Jej pięć minut trwa nieustannie od początku 2020 roku, kiedy wypuściła singiel "Szampan". Teraz wychodzi jej nowy album, ale już wcześniej do każdego z tych utworów nakręcono też sentymentalne teledyski. Wszystkie są w podobnym klimacie i przedstawiają idylliczne życie na polskiej wsi z dala od zgiełku miast i świata show-biznesu. W klipie do interpretacji wiersza "Do * w sztambuch" Adama Mickiewicza obok artystki wystąpił jej partner Stanisław. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W programie wspominamy też o wyzwaniu, które wokalistka podjęła, śpiewając utwór o twierdzeniu Pitagorasa. To jednak nie koniec. W komentarzach pojawiły się kolejne wyzwania dla artystki. Więcej dowiecie się tutaj.

<<Reklama>> Ebook "Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu" jest dostępny na Publio.pl >>

Więcej o: