Serial HBO "Euphoria" doczeka się niemieckiej wersji. Amerykańska to też nie oryginał

Firma Zeitsprung Pictures, odpowiadająca za niemieckie produkcje dla nastolatków, otrzymała prawa do adaptacji "Euphorii". Choć serial spopularyzowała platforma HBO, ich wersja to również remake. O międzynarodowym sukcesie produkcji i nadziejach związanych z podbijaniem niemieckiego rynku opowiedzieli twórcy izraelskiego oryginału.

Jeden z największych sukcesów platformy HBO, serial „Euphoria", wkrótce powróci z trzecim sezonem. W międzyczasie ruszą też prace nad niemiecką adaptacją, która ma opowiedzieć historię doświadczających przemocy, skutków uzależnień i kryzysów tożsamościowych nastolatków z bardziej lokalnej, europejskiej perspektywy.

W ekipie produkcyjnej znajdą się specjaliści od "teen dramy"

Za produkcję niemieckiej wersji "Euphorii" będzie odpowiadać firma Zeitsprung Pictures, związana między innymi z serialem przygotowanym dla Netfliksa, "KLEO". Prawa do dystrybucji uzyskano od ADD Content. Osoby odpowiedzialne za adaptację zaangażowały do współpracy scenarzystów znanych z niemieckiego serialu obyczajowego dla nastolatków, "Druck" - Jonasa Lindtę i Paulinę Lorenz. Producenci liczą, że uda im się przedstawić problemy poruszane w "Euphorii" w taki sposób, by były one bliskie realiom w Niemczech.

"Euphoria" to jedna z największych i odnoszących największe sukcesy marek. Cieszymy się, że możemy wspólnie opracować niemiecką adaptację tej wyjątkowej serii o dojrzewaniu. Głęboko wierzymy, że uniwersalne tematy, z którymi boryka się pokolenie Z, takie jak kryzys tożsamości, choroby psychiczne, uzależnienia i odkrywanie seksualności, pomiędzy którymi poruszają się pod ciągłą presją sukcesu, muszą zostać opowiedziane w bardzo specyficzny, lokalny sposób - w tym przypadku z perspektywy niemieckich nastolatków.

- powiedzieli Michael Souvignier, dyrektor generalny Zeitsprung Pictures i Lennart Pohlig, producent.

 

"Euphoria" produkcji HBO to też adaptacja

Choć główną bohaterkę Euphorii trudno kojarzyć z inną aktorką, niż z Zendayą, a sam serial z inną platformą, niż HBO, oryginał powstał w Izraelu w 2012 roku. Twórcami byli Ron Lesham i Daphnę Levin. Podobnie jak w przypadku amerykańskiej produkcji, fabuła skupia się na losach 17-latków doświadczających trudności związanych z okresem dojrzewania. Postacie noszą inne imiona, ale ich rysy psychologiczne są podobne do bohaterów odświeżonej wersji. Hofit, wyobcowana dziewczyna zmagająca się z uzależnieniem od narkotyków przypomina Rue, otyła, odkrywająca swoją seksualność Noy - Kat, a młody dealer Tomeriko - Popielnika.

Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że „Euphoria" to wyjątkowa seria, która odbije się echem daleko poza rynkiem izraelskim – realnie wykorzystując doświadczenia młodych ludzi – co jest podkreślane w przekonującym remake'u HBO. Choć te motywy są trudne i często niepokojące, historie przedstawione w serialu trafiają w gusta nastolatków na wielu rynkach na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na to, jak niemiecka wersja wniesie nową perspektywę i jak trafi do młodych widzów.

- powiedział Hadas Mozes Lichtenstein, założyciel ADD Content, które jest właścicielem praw do "Euphorii".

Cieszymy się, że ogromny sukces „Euphorii" nadal odbija się echem na świecie i jesteśmy podekscytowani nawiązaniem nowej współpracy. Będziemy nadal tworzyć wysokiej jakości treści, które przynoszą dumę Izraelowi niezależnie od odbiorców i granic.

– skomentował plan powstania niemieckiej adaptacji HOT, nadawca izraelskiego oryginału.

Data premiery niemieckiej "Euphorii" nie jest jeszcze znana. Prace nad trzecim sezonem "Euphorii" HBO ruszą w lutym 2023 roku, a wstępną premierę zaplanowano na końcówkę 2024. Serial zdobył liczne prestiżowe nagrody, m.in. People's Choice Awards, MTV Movie & TV Awards czy nagrody Emmy, nazywane "telewizyjnymi Oscarami".

Więcej o: