Będzie serial na podstawie filmu dokumentalnego "Ania". Za produkcję odpowiada TVP

Jak podaje portal Wirtualne Media, Telewizja Polska jest w trakcie przygotowania serialu o Annie Przybylskiej, który oparty będzie na motywach kinowego filmu "Ania". Za produkcję czeteroodcinkowego erialu dokumentalnego odpowiada ten sam zespół, który produkował film. Emisja serialu planowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Pełnometrażowy film dokumentalny "Ania" wszedł na ekrany kin 7 października 2022 roku, bijąc rekordy popularności już w weekend otwarcia. Film prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym.

Więcej informacji ze świata filmów i seriali znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Za dokument odpowiada zespół twórców, którzy w przyszłości zajmowali się także produkcjami o Krzysztofie Krawczyku i Maryli Rodowicz, czyli Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski. Natomiast z ramienia Telewizji Polskiej producentem jest Paweł Gajewski. 

Zobacz wideo Czy Oliwia Bieniuk wzoruje się na grze aktorskiej mamy?

Powstanie serial dokumentalny o Ani Przybylskiej

Telewizja Polska postanowiła wykorzystać sukces filmu i przygotowuje czteroodcinkowy serial dokumentalny, oparty na tematyce filmu. Pokazane w nim zostaną m.in. nie użyte w kinowej produkcji rozmowy ze współpracownikami, rodziną i przyjaciółmi zmarłej aktorki, czy materiały archiwalne, które nie zmieściły się w filmie.

Marcin Dorociński w drugim sezonie 'Wikingowie: Walhalla' Netflix źle opisał postać Dorocińskiego w serialu. Ukraiński minister reaguje

Serial obecnie jest już w fazie montażu, a odcinki mają liczyć do czterdziestu minut. Jak ustaliły Wirtualne Media nie jest jeszcze do końca wiadomo, kiedy i gdzie nowy tytuł będzie pokazywany. Emisja najprawdopodobniej odbędzie się w TVP1 w pierwszym kwartale 2023 roku.

Podobnie jak w filmie, w serialu zobaczymy wiele uznanych polskich aktorek i aktorów. Przybylską wspominają m.in. Jan Englert, u boku którego debiutowała w filmie Radosława Piwowarskiego „Ciemna strona Wenus", a także aktorzy z serialu „Złotopolscy": Anna Dereszowska i Piotr Szwedes. Są też wspomnienia innych aktorów, które w trakcie kariery Przybylskiej partnerowali jej na ekranie: Cezarego Pazury, Michała Żebrowskiego, czy Pawła Wawrzeckiego.

Aida w ukraińskim 'X Factorze' Przerwali jej występ i kazali śpiewać a capella. Myśleli, że to playback

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: