Była wyśmiewana za oryginalny wygląd. Napisała o tym piosenkę i zachwyciła gwiazdy

Catie Turner jako współczesna nastolatka dobrze wie, jak destrukcyjny wpływ na psychikę dojrzewających dziewczyn mają media społecznościowe. Komentarze, jakie usłyszała na swój temat postanowiła przekuć w sukces. Do programu "American Idol" przyszła z poświęconą temu problemowi piosenką, którą wzruszyła znanych piosenkarzy.

Gdy uśmiechnięta Catie Turner pewnym krokiem stanęła przed jurorami programu "American Idol" wszyscy byli zdania, że przed nagraniami wypiła za dużo kawy. Energia, pewność siebie i konkretny pomysł na wizerunek sceniczny nie zdradzały, że 17-latka jeszcze kilka lat wcześniej miała problemy z samoakceptacją. W utworze, który zaprezentowała, wyśpiewała z czym musiała się zmagać.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Nie chcę, by zepsuto twój piękny umysł"

Wystarczyło kilka sekund, by jurorzy pokochali osobowość Catie. Jeszcze zanim zaprezentowała umiejętności wokalne, zasiadająca w jury wokalistka Katy Perry przyznała, że pokochała młodą uczestniczkę. Ta z kolei zwróciła uwagę na zbieżność imion, różniących się jedynie zapisem i zasugerowała, że może to być "początek pięknej przyjaźni". Słowa okazały się prorocze - gdy piosenkarka poznała się na talencie Catie, wspierała ją aż do finału programu. Telewidzowie docenili autentyczność uczestniczki. Podzieliła się trudnościami związanymi z dorastaniem w czasach zdominowanych przez media społecznościowe - właśnie o tym opowiadał jej autorski utwór, "21st Century Machine".

Jest o tym, jak media wpłynęły na mnie, kiedy byłam wrażliwym, małym dzieckiem i jak byłam rozgoryczona z tego powodu

- opisała go Catie.

Maciej Silski w programie 'Idol'Wygrał "Idola". Wcześniej zainspirował postać w książce znanej pisarki

Ludzie w radio zawsze wmawiają, kim powinnam być / Jak się ubierać, jak rozmawiać, jak oddychać / Niegodziwi artyści używają swoich zręcznych palców / By malować obrazy tego, kim młode dziewczyny powinny chcieć zostać.

- śpiewała w akompaniamencie gitary akustycznej. Katy Perry uznała, że przygotowany repertuar jest przykładem "świetnej piosenki", a Catie nazwała utalentowaną kompozytorką. Zdanie podzielili pozostali jurorzy, którzy podczas występu kręcili głowami z niedowierzaniem.

Jesteś bardzo interesująca, a twój geniusz wykracza poza twoje lata.

- powiedział Luke Bryan, piosenkarz country. Polecił też dziewczynie, by w przyszłości nie czytała komentarzy na swój temat w internecie, bo może to "zepsuć jej piękny umysł".

Raz na jakiś czas na Ziemi ląduje Marsjanin. I my właśnie widzieliśmy przybysza z innej planety. Jestem zafascynowany twoim umysłem

- skomentował Lionel Ritchie, autor przeboju "Hello".

 

Catie Turner w trakcie i po programie

Zgodną decyzją jurorów Catie otrzymała złoty bilet, gwarantujący jej miejsce w programie. Na etapie pierwszych eliminacji dzięki grupowemu coverowi "Come Together" The Beatles trafiła do grupy 24 szczęśliwców. Wśród nich znalazł się także Zach D'Onofrio, w którym zakochała się z wzajemnością. W późniejszych etapach show wystąpiła z utworami m.in. z repertuaru Blondie, Hoziera i Camili Cabelo. Znalazła się w najlepszej siódemce uczestników, po czym odpadła po gorzej ocenionym wykonaniu "Oops I Did It Again" Britney Spears. Charakterystyczną uczestniczkę zaproszono jednak w charakterze gościa na finał 16. edycji "American Idol", gdzie ponownie zaprezentowała autorskie "21st Century Machine", znane z castingu.

Gdy brałam udział w "American Idol" ciągle słyszałam: "Catie próbuje na siłę dziwnie się zachowywać". Nie, ja taka jestem! Dajcie mi szacunek, na jaki zasługuję.

- wspominała Turner w jednym z wywiadów. Jest jednak zdania, że udział w programie "wzmocnił ją i zmotywował, by rozwijać karierę muzyczną". 22-letnia dziś Catie wciąż tworzy. Wydała też debiutancki album i zmieniła wizerunek na dojrzalszy. Jej autorskie utwory, "Prom Queen" i "God Must Hate Me" zostały dobrze przyjęte przez krytykę. Odtworzono je kilka milionów razy.

Aida w ukraińskim 'X Factorze'Przerwali jej występ i kazali śpiewać a capella. Myśleli, że to playback

 
Więcej o: