Metamorfoza Tadeusza z "M jak miłość". Udało mu się zrzucić już 20 kg. "Nie mówię ostatniego słowa"

Aktor znany widzom z roli Tadeusza Kiemlicza z serialu "M jak miłość" przeszedł niebywałą metamorfozę. Bartłomiej Nowosielski schudł 20 kg i zapowiada, że to dopiero początek walki z nadprogramowymi kilogramami. Co zmotywowało go do zmiany sylwetki?

Bartłomiej Nowosielski był gościem Katarzyny Cichopek w programie "Pytanie na śniadanie". Aktor opowiedział w o powodach, które zmotywowały go do schudnięcia oraz o zabiegu, któremu się poddał.

Metamorfoza kosztowała go dużo wysiłku. Aktor odpowiedział o początkach odchudzania

Podczas rozmowy aktor przyznał, że wcześniej nie uprawiał żadnego sportu, a to w połączeniu z nieregularnym przyjmowaniem posiłków sprawiło, że znacząco przytył. Gdy jego waga osiągnęła 160 kg, postanowił w końcu zadbać o swoje zdrowie.

 

Początkowo, dzięki zdrowej diecie, schudł 7 kg. Wiedział jednak, że przy tak dużej nadwadze proces odchudzania będzie trwał długo. Postanowił skorzystać z porady specjalistów, za namową których poddał się zabiegowi bariatrycznemu. Rozmowie aktora z koleżanką z planu przysłuchiwał się lekarz, który także był gościem porannego magazynu. Specjalista opowiedział o zabiegu, któremu poddał się Nowosielski. — W skali naszych zabiegów bariatrycznych ten konkretny zabieg jest najbezpieczniejszy. Polega na tym, że bez nacinania, otwierania brzucha, robi się zaszycie żołądka i zmniejszenie jego objętości. To jest odwracalna metoda, nie zmieniamy anatomii pacjenta — wyjaśnił lekarz, podkreślając, że po zabiegu konieczna jest stała obserwacja pod okiem dietetyka oraz fizjoterapeuty.

Droga aktora do wymarzonej sylwetki. Jakie zmiany wprowadził w życiu?

Serialowy Tadeusz wyznał, że zdecydowanie się na zabieg było dobrą decyzją. Jednak podkreślił, że nie jest to droga na skróty. Oprócz zabiegu aktor wdrożył nowe nawyki żywieniowe. — Jem określone ilości, porcje się zmniejszyły, ale nie jestem w stanie więcej zjeść. Jak się zdarza, że zjem za dużo, to dostaję informację od żołądka — mówił Katarzynie Cichopek.

 

Aktor wyznał, ile dotychczas udało mu się schudnąć oraz jaką metamorfozę planuje w dalszej perspektywie. — Spadłem do 143 kg. Nie mówię ostatniego słowa. Nie schudnę do 80 kg, bo stracę warunki. Najważniejsze jest zdrowie. Ja mam dla kogo żyć — podsumował Nowosielski.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nową misją. Będzie odchudzać dzieci. "Jest problem"

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: