Za pieniądze z reklamy kupiła sobie mieszkanie. Potem zbierała butelki, aby mieć za co żyć

Anna Patrycy do dziś uznawana jest przez wiele osób za kobietę, która jako pierwsza złamała temat tabu, jakim były podpaski. Reklama "z pewną taką nieśmiałością" zyskała ogromną popularność. Czym dziś zajmuje się modelka znana ze spotu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Annę Patrycy pamiętamy głównie z reklamy produktów Always. Spot okazał się prawdziwym hitem w naszym kraju. Dlaczego? Było to pierwsza reklama, w której pojawiły się podpaski. Towar przeznaczony dla kobiet był wcześniej w Polsce tematem tabu.

Zobacz wideo "Reklama dla klimatu". O co chodzi w wyjątkowym projekcie portalu Gazeta.pl?

"Z pewną taką nieśmiałością" - reklama z Anną Patrycy była przełomem

Prawie 30 lat temu w ramówce reklamowej Telewizji Polskiej pojawiła się przełomowa reklama Always z Anną Patrycy w roli głównej. Słowa "z pewną taką nieśmiałością" długo gościły w języku potocznym Polaków. W niecałą minutę cały kraj dowiedział się o podpaskach ze skrzydełkami. Jednak popularność, jaką zyskała modelka, nie szła w parze z luksusowym życiem. Co prawda pieniądze za klip wystarczyły młodej modelce na zakup mieszkania, jednak niedługo później musiała zbierać butelki po piwie, aby wystarczyło jej "do pierwszego".

Modeling nie był dla Anny Patrycy pomysłem na życie. Młoda kobieta chciała w pełni poświęcić się nauce. Studiowała filologię włoską i dziennikarstwo, a pozowanie do zdjęć czy gra w reklamach były jedynie tymczasowym sposobem na zdobycie dodatkowych funduszy. Patrycy utrzymywała się wówczas z renty po rodzicach. Zakup mieszkania był dla niej ogromnym wydatkiem. W tym samym czasie postanowiła zakończyć swój udział w świecie modelingu. Aby mieć za co żyć, kobieta musiała zbierać butelki znalezione na osiedlu. – Ludzie zostawiali butelki po piwie, a ja po prostu sobie zbierałam 10 butelek, szłam do sklepu pobliskiego, bo wtedy można było oddać jeszcze butelki, i miałam wtedy do przeżycia –podkreślała.

Co dziś dzieje się w życiu Anny Patrycy? Kobieta zniknęła z show-biznesu

W 2014 roku Patrycy pojawiła się w "Dzień Dobry TVN". Kobieta długo opowiadała o latach, w których próbowała swoich sil w modelingu. Jak sama przyznała, w momencie nagrywania programu była bezrobotna. Po ukończeniu studiów pracowała przez krótki moment w branży dziennikarskiej, jednak szybko zrezygnowała z tej ścieżki kariery. Zaczęła uczęszczać na kursy gotowania i szkolenia w dziedzinie ekonomii. Krótko po udziale w programie TVN zniknęła jednak z sieci. Do dziś nie sposób znaleźć jej profilów na portalach społecznościowych.

Więcej o: