Clarence Gilyard Jr. nie żyje. Aktor znany ze "Strażnika Teksasu" miał 66 lat

Clarence Gilyard Jr. nie żyje, zmarł w wieku 66 lat. Największą popularność przyniosły mu role w "Strażniku" Teksasu" i "Szklanej pułapce".

Śmierć Gilyarda została potwierdzona w oświadczeniu wydanym przez University of Nevada w Las Vegas. Gilyard pracował jako profesor filmu i teatru w UNLV College of Fine Arts. W tej chwili nie są znane żadne dalsze szczegóły dotyczące jego śmierci.

- Profesor Gilyard był latarnią światła i siły dla wszystkich wokół niego - powiedziała Heather Addison, przewodnicząca filmowa UNLV. - Kiedykolwiek pytaliśmy go, jak się ma, radośnie oświadczał, że jest "szczęśliwy". Ale naprawdę to my mamy szczęście być jego kolegami i uczniami przez tyle lat. Kochamy cię i będziemy bardzo za tobą tęsknić, profesorze G! - dodała.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Clarence Gilyard Jr. nie żyje. Debiutował w "Top Gun"

Urodzony 24 grudnia Clarence Gilyard Jr. był aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Zadebiutował jako Sundown w filmie "Top Gun", później wcielił się w komputerowego speca od terrorystów Theo w "Szklanej pułapce". W 1989 roku regularnie występował w telewizji w czasie największej oglądalności w "Matlocku". Zagrał w 85 odcinkach, zanim odszedł z serialu w 1993 roku, by zagrać jeszcze większą rolę: Jimmy'ego Trivette'a, prawej ręki Cordella Walkera (Chuck Norris) w serialu kryminalnym CBS "Strażnik Teksasu". Wystąpił we wszystkich 196 odcinkach. Był też producentem i reżyserem niektórych odcinków "Strażnika Teksasu". Po finale w 2001 roku Gilyard nadal występował w różnych filmach i programach telewizyjnych.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Joanna Kurowska Życie jej nie oszczędzało. Joanna Kurowska przeżyła kilka tragedii

Wychował się w wojskowej rodzinie, sam też był rok w armii, potem studiował aktorstwo. Od 2006 roku uczył aktorstwa. Był dwukrotnie żonaty - najpierw z Catherine Dutko, od 2001 roku z Eleną Gilyard.

Lorenzo Lamas Pięciokrotnie brał ślub. Lorenzo Lamas znów jest zaręczony

Więcej o: