Ukraiński "X Factor". Juror zniszczył cenną gitarę uczestnika. Była prezentem od ojca

Dmytro Shurov, juror ukraińskiej edycji programu "X Factor" zapisał się w historii talent show swoją impulsywną reakcją na nieszczególnie udany występ jednego z uczestników. Wszedł na scenę i zniszczył instrument, który był rodzinną pamiątką. Dlaczego dał się sprowokować i jaki był skutek tej decyzji?

Jurorzy programów talent show słyną z impulsywnych reakcji. Niezależnie od tego, czy były one reżyserowanym elementem programu, czy też nad ekspertami brały górę autentyczne emocje, mało kto zareagował tak silnie, jak Dmytro Shurov w ukraińskiej edycji "X Factora". Nagranie z kwietnia 2021 prawie rok później znów stało się popularne w sieci, a oburzeni internauci zaczęli domagać się ukarania członka jury.

Sprowokowała go przeciętność

"X Factor" słynie z szokujących momentów, jednak to, co wydarzyło się w ukraińskiej edycji może przebić wszystkie kompilacje niecodziennych zachowań jury i uczestników. Na nagraniu widać, jak juror wstaje ze swojego miejsca, wchodzi na scenę w trakcie występu uczestnika, wyrywa mu z rąk gitarę i rozbija ją o podłogę tylko dlatego, że nie podobało mu się wykonanie utworu. Była to autorska kompozycja młodego wokalisty.

Lucie Jones"Jesteś pewna, że chcesz zaśpiewać tę piosenkę?". Zaskoczyła wszystkich

Nie chcę więcej słyszeć tak przeciętnego gówna.

- skomentował występ Dmytro Shurov po zniszczeniu gitary. 24-letni Sergey Pelykh, uczestnik, który padł ofiarą impulsywnego zachowania, zareagował płaczem. Instrument, jak później wyznał internautom, był cenną pamiątką rodzinną - prezentem od jego zmarłego ojca. Pozostali jurorzy wyglądali na wyraźnie zmieszanych.

Jestem skończony. Siedzę na tym fotelu i sam nie wiem, co tam robię. Przyszedłem tu szukać ludzi, którzy pasjonują się muzyką tak samo, jak ja, a nie kogoś, kto występuje dla babci oglądającej to przed telewizorem. Wolałbym iść na próbę albo zostać w domu i głaskać kota, niż patrzeć na tę przeciętność, która jest tu prezentowana.

- tłumaczył swoje zachowanie Shurov wychodząc ze studia do pozostałych uczestników. Poprosił ich, by na scenie dali z siebie wszystko i nie popełniali błędu poprzednika.

 

Internauci, którzy nagłośnili na Twitterze sytuację z programu pod hashtagiem #dmitryshurov domagali się zwolnienia jurora z pełnionej funkcji. Nie wszczęto żadnego postępowania dyscyplinarnego. Shurov zakończył jednak swoją przygodę z "X Factorem" na 9. sezonie i nie pojawił się w kolejnej, ostatniej na ten moment edycji. Odmówił też publicznego komentarza w tej sprawie i nie przeprosił za swój błąd.

Aida w ukraińskim 'X Factorze'Przerwali jej występ i kazali śpiewać a capella. Myśleli, że to playback

Kim jest impulsywny juror?

Dmytro Shurov to pochodzący z Kijowa ukraiński pianista, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów, który w jury "X Factora" zasiadał w 8 i 9 sezonie programu. Pochodzi z artystycznej rodziny, a na pianinie zaczął grać w wieku czterech lat. Udzielał się w trzech zespołach - Okean Elzy, Esthetic Education i Zemfira. Muzyk studiował w Limoges we Francji i Utah w Stanach Zjednoczonych - w tym czasie próbował swoich sił w zespole jazzowym i orkiestrze, a także śpiewał w chórze wykonującym utwory z epoki baroku. Po wyjeździe ze Stanów rozpoczął studia na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Lingwistycznym w Ukrainie. Jest ambasadorem produkującej instrumenty klawiszowe marki Yamaha. Zasiadał także w ukraińskiej komisji oceniającej występy uczestników Eurowizji.

Więcej o: