Ludzie oszaleli na punkcie sceny tańca Wednesday. Zobaczcie reakcję ekipy filmowej

Ludzie pokochali taniec, który Jenna Ortega zaprezentowała jako Wednesday Addams w serialu Netfliksa. Scena z czwartego odcinka stała się wiralem, podobnie jak... reakcja ekipy na nią.

W czwartym odcinku tytułowa bohaterka serialu "Wednesday", inspirowanego "Rodziną Addamsów", znajduje się na potańcówce. Wszyscy ubrani są na biało, ona - jak zawsze - na czarno. Jednak nie tylko jej strój się wyróżnia. Jej taniec już został przez kogoś nazwany "tańcem z 'Pulp Fiction' XXI wieku".

Taniec Wednesday wiralem. Choreografię wymyśliła Jenna Ortega

Scena szybko stała się wiralem i ma tysiące przeróbek czy prób odtworzenia choreografii choćby na Tik Toku.

Okazuje się, że choreografię ułożyła sama Jenna Ortega. Aktorka miała inspirować się m.in. nagraniami z imprez gotów w latach 80. Podczas oglądania tej sceny, jeden z aktorów reaguje: "O, skurcze!" (no dobrze, to reakcja na nazwę zespołu The Cramps wykonującego "Goo Goo Muck", ale taka interpretacja też pasuje). Emma Myers grająca Enid przyznaje, że to jej ulubiona scena i oglądała ją już wielokrotnie. Zresztą, nie tylko ona. Zobaczcie, co jeszcze mówią aktorzy o tańcu Wednesday:

 

Jak się pracuje z Jenną Ortegą? - Ona jest po prostu niesamowita. Bardzo zaangażowana, skupiona, podziwiam w niej to. Nie wystarcza jej "OK, jest dobrze", stara się, żeby było jeszcze lepiej. Nawet jeśli to wymaga czasu, nie odpuści, póki nie będzie zadowolona z siebie. To robi wrażenie - mówił Gazeta.pl Luis Guzman, który w "Wednesday" gra jej ojca.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Wednesday" w reżyserii Tima Burtona to przepełniona zjawiskami paranormalnymi opowieść detektywistyczna osadzona w czasie, gdy Wednesday Addams pobiera nauki w Akademii Nevermore. Bohaterka próbuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, powstrzymać mordercze siły terroryzujące okolicę oraz rozwiązać nadnaturalną zagadkę, której częścią przed 25 laty stali się jej rodzice.

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

W obsadzie serialu Netfliksa są też m.in. Catherine Zeta-Jones oraz Gwendolyn Christie. Na razie nie wiadomo, czy powstanie drugi sezon, choć biorąc pod uwagę, jak dużo mówi się o pierwszym, jest to bardzo prawdopodobne.

Więcej o: