W nowym kryminale Netfliksa postaci nie używają iPhonów. Bo to zdradza fabułę

"Oglądałam 'Wednesday' i myślałam, że dyrektorka szkoły to zła postać. Ale potem zobaczyłam, że używa laptopa z jabłuszkiem i już wiedziałam, że nie może być negatywną bohaterką" - podzieliła się wrażeniami z seansu czytelniczka Marta. I ma całkowitą rację. Rian Johnson wyjawił tę branżową tajemnicę w jednym z wywiadów już przy premierze filmu "Na noże". Dlatego też w drugiej części tego kryminału bohaterowie korzystają z innych telefonów.

Marka Apple doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na widzów mają filmy i seriale, a także jak na sprzedaży mogą zaważyć skojarzenia z różnymi postaciami i przedmiotami. Dlatego też marka zgadza się, żeby filmowi bohaterowie używali jej produktów, ale ma ważne zastrzeżenie - nie mogą z nich korzystać ci źli. Więcej opowiedział o tym reżyser filmu "Na noże" i "Glass Onion".

Zobacz wideo Na noże 2. Zwiastun do "Glass Onion"

Filmowa postać używa iPhone'a albo MacBooka? Nie może być złoczyńcą

Reżyser Rian Johnson, który ma na koncie także m.in. "Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi" w wywiadzie z "Vanity Fair" opowiadał: Apple pozwala używać iPhonów w filmach, ale - to bardzo ważne - jeśli oglądasz jakikolwiek film kryminalny, źli kolesie nie mogą używać iPhonów przed kamerą. Filmowiec wyjawił tę tajemnicę po tym, jak zapytywano go o scenę, w której grana przez Jamie Lee Curtis bohaterka filmu "Na noże" trzyma w dłoniach iPhone'a. Reżyser sam się śmiał:

Każdy filmowiec, który ma w filmie złoczyńcę, którego tożsamość miała być tajemnicą, będzie mnie teraz chciał zamordować.
 

Przypomnijmy też, że faktycznie w pierwszej części filmu "ten zły" używa telefonu z Androidem, Google Chromem i Proton Mail. Wszystkie inne postaci faktycznie miały iPhony, wiele z nich nosiło zegarki Apple. W napisach pojawiło się także podziękowanie dla Apple. Ale skoro reżyser wyjawił tak ważną wskazówkę, jak sobie poradzić z tym faktem w drugiej części filmu "Na noże: Glass Onion"?

Tu wyjściem okazała się umowa z inną marką. Główni bohaterowie mają ponoć używać różnych modeli telefonów marki Samsung, takich jak Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip czy Galaxy S. 

Należy przyznać, że Apple trzyma się swojej marketingowej strategi już od lat. "The Guardian" przypomina tekst z 2002 roku, którego autorzy zauważają, że w serialu "24 godziny" wszystkie pozytywne postaci używają MacBooków, a złoczyńcy korzystają z pecetów na Windowsie.

"Na noże 2". Co wiemy o "Glass Onion"?

Netflix pokaże "Glass Onion" 23 grudnia. Rian Johnson scenariusz do filmu pisał podczas lockdownu w 2020 roku i wspomina, że wtedy nie pragnął wtedy niczego bardziej niż wakacji na plaży. Ta kteż grany przez Daniela Craiga detektyw Benoit Blanck trafia do słonecznej Grecji - na prywatną wyspę samotnego milionera, gdzie przychodzi mu rozwiązać nową zagadkę związaną z grupą bogatych znajomych. Obsada jest imponująca także tym razem. Znaleźli się w niej m.in. Kate Hudson, Edward Norton, Ethan Hawke, Dave Bautista i Janelle Monáe.

Więcej o: