Uwielbiany przez Polaków turecki serial znika z anteny. TVP już zawiesiło jego emisję

TVP postanowiło tymczasowo zrezygnować z emisji popularnego w Polsce serialu "Przysięga" (tur. "Yemin") z powodu Mistrzostw Świata w Katarze. Produkcja nie powróci jednak do ramówki na długo. Producent zapowiada, że nie powstanie piąty sezon. W Turcji już wyemitowano ostatni odcinek. Jak zakończą się losy bohaterów i kiedy zobaczymy je na antenie TVP1?

Turecki producent popularnego w Polsce serialu "Przysięga" (tur. "Yemin") zapowiada, że rezygnuje z kolejnego sezonu. W naszym kraju emitowała go TVP. Fani od dłuższego czasu przeczuwali, że produkcja nie doczeka się kontynuacji. Jak długo "Przysięga" utrzyma się na antenie i co wydarzy się w finałowych odcinkach?

Więcej aktualnych infomacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zarys fabuły i kontrowersje

"Przysięga" to emitowany od 2019 roku turecki serial obyczajowy przedstawiający losy prowadzącego beztroskie życie Emira (w roli głównej Gökberk Demirci), zmuszonego do związku z Reyhan. Ostatecznie kobieta staje się miłością jego życia, ale umiera przy porodzie. Od czasu tragedii mężczyzna próbuje ułożyć sobie życie u boku kilku innych kobiet, m.in. Feride i Gulperi. Mimo popularności produkcji, widzowie krytykowali niekonsekwentne przeskoki w czasie, niepotrzebne wątki kryminalne i liczne zmiany obsady. Odejście Özge Ya??z wcielającej się w rolę Reyhan poskutkowało utworzeniem petycji, by namówić aktorkę do pozostania w serialu, jednak nie udało się jej przekonać. W czwartym sezonie oglądalność znacząco zmalała. Mimo wcześniejszych planów na piąty sezon "Przysięgi", scenarzyści postanowili zakończyć nurtujące fanów wątki i tym samym uniknąć kolejnych kontrowersji.

Emisja została zawieszona już wcześniej

TVP postanowiło zawiesić emisję serialu niezależnie od decyzji tureckich producentów. Powodem są Mistrzostwa Świata w Katarze trwające od 20 listopada do 18 grudnia 2022, jednak produkcja ma powrócić do ramówki w połowie grudnia. Niektóre źródła podają też termin przed Bożym Narodzeniem. "Przysięga" była obecna w polskiej telewizji od trzech lat. Wyświetlano ją na antenie TVP1 od poniedziałki do piątku o 16:05. Polski nadawca stosuje odmienny w stosunku do oryginału podział fabuły na odcinki. Jeden odcinek tureckiego oryginału ma długość ok. 50–70 minut, a Telewizja Polska emituje produkcję w epizodach 45-minutowych. Łącznie polska wersja "Przysięgi" składa się z 202 odcinków.

Jak zakończy się "Przysięga"? [SPOILERY]

Ostatni odcinek "Przysięgi" wyemitowano już w Turcji. Choć dokładna data emisji finału w Polsce nie jest jeszcze znana, wiadomo, jak potoczą się losy bohaterów w ostatnim odcinku. Informacje przekazał Express Bydgoski. Narin i Kemal zostaną rodzicami bliźniąt i postanowią wyjechać z Turcji do Wiednia, gdzie Kemal zacznie rozwijać filię swojej firmy. Pojawi się także ojciec Gulperi, którego Emir przyjmie pod swój dach. Kobieta postanowi jednak wyjechać razem z ojcem. Mimo przeciwności losu para ostatecznie weźmie ślub, a na miesiąc miodowy pojadą z Yigitem. Co wydarzy się u młodszych członków obsady? Masal wrócili do szkoły, a Mert dostanie stypendium w szkole informatycznej i zacznie pracować w zawodzie. Nie zabraknie też krytykowanych wątków kryminalnych. Beyhan będzie celować z broni do Savasa.

Więcej o: