Jenna Ortega wymiata na wiolonczeli jako Wednesday. Uczyła się specjalnie do serialu Netfliksa

Jenna Ortega to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w popkulturze, a wszystko dzięki serialowi Tima Burtona "Wednesday". Od kiedy Netflix pokazał pierwszy sezon (premiera odbyła się 23 listopada), ogromne zainteresowanie widzów budzą m.in. sceny, w których jako Wednesday Addams gra na wiolonczeli.

Okazuje się, że Jenna Ortega nauczyła się grać na wiolonczeli właśnie ze względu na rolę Wednesday Addams. W trakcie promocji serialu Netfliksa aktorka zdradziła, że zaczęła trenować około dwóch miesięcy przed rozpoczęciem zdjęć i trochę żałuje, że teraz już nie jest tak wprawiona jak podczas zdjęć do produkcji, ze względu na to, że nie zabiera ze sobą instrumentu w trasę promocyjną.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jenna Ortega sama gra cover Rolling Stones w "Wednesday"

W rozmowie z "Wired" aktorka dodała, że chciałaby jednak kontynuować przygodę z tym instrumentem:

Kocham muzykę. Myślę, że dzięki muzyce można wiele się nauczyć, nie tylko o swoim osobistym guście i tym, jak daleko jesteś gotów się rozwinąć, ale także o różnych kulturach i tym, co jest celebrowane w innych miejscach na świecie. To naprawdę piękna rzecz.
Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Skąd takie zainteresowanie tematem wiolonczeli wśród fanów? Na pewno ze względu na scenę z pierwszego odcinka "Wednesday", w którym tytułowa bohaterka gra na balkonie swojej nowej szkoły. Produkcja potwierdziła, że cały utwór wykonuje Jenna Ortega, która przyznaje, że stara się sama grać także np. w scenach, które wymagają umiejętności kaskaderskich. Ćwiczyła także szermierkę, żeby wiarygodnie wypaść w jednej ze scen produkcji Netfliksa. 

 

Jeśli zaś chodzi o piosenkę, którą gra Wednesday, to wersja rozpisana na orkiestrę przeboju The Rolling Stones z 1966 roku zatytułowanego "Paint It Black". Utwór opowiada o przygnębieniu po stracie bliskiej osoby.

A tak wyglądał nauczyciel Ortegi, wprowadzający ją w świat gry na wiolonczeli.

Jenna Ortega (z lewej)Jenna Ortega (z lewej) Netflix

Tytułową rolę w "Wednesday" Tima Burtona aktorka nazywa nowym rozdziałem w swojej karierze. Jej serialową matkę zagrała Catherine Zeta-Jones, ojca Luis Guzman. W roli dyrektorki Akademii Nevermore wystąpiła doskonale znana z "Gry o tron" Gwendoline Christie. W gościnnej roli wystąpiła poprzednia odtwórczyni roli Wednesday, czyli Christina Ricci. 

Więcej o: