"Wednesday" zdetronizowała "Stranger Things" i od razu pobiła rekord. To teraz królowa Netfliksa

Widzowie z całego świata kochają rodzinę Addamsów. Stworzony przez Tima Burtona serial "Wednesday" cieszył się takim zainteresowaniem, że już w pierwsze dni po premierze pobił rekord oglądalności na platformie. Tym samym prześcignął panujące niepodzielnie na szczycie listy najpopularniejszych produkcji anglojęzycznych "Stranger Things".

Serial "Wednesday" zadebiutował na Netfliksie z przytupem. Produkcja jest obecnie najpopularniejszym anglojęzycznym serialem na świecie z najlepszą oglądalnością w pierwszych dniach od premiery w całej historii platformy. W premierowym tygodniu widzowie w 50 mln gospodarstw domowych z całego świata oglądali ją ponad 341 230 000 godzin. To oficjalny rekord. Ten wcześniej należał do czwartego sezonu "Stranger Things", którego pierwszą część w analogicznym okresie oglądano przez 335 mln godzin.

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

"Wednesday" zdetronizowała "Stranger Things"

"Wednesday" jest także najpopularniejszym serialem w 83 krajach na całym świecie. Produkcja wylądowała na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych tytułów w państwach takich jak: Argentyna, Kanada, Brazylia, Ekwador, Meksyk, Wenezuela, USA, Czechy, Bułgaria, Polska, Niemcy, Francja, Grecja, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Hiszpania, Norwegia czy Portugalia.

Agnieszka Żulewska w serialu 'Wielka woda' Netflix wprowadza w Polsce pilotażowy system. Chce nagradzać najlepszych lokalnych twórców

Jak łatwo się zorientować po tytule, serial skupia się na córce Morticii i Gomeza Addamsów. Wednesday zaczyna z przymusu naukę w Akademii Nevermore - szkole dla odmieńców i wyrzutków o niezwykłych zdolnościach. Tu ma m.in. nauczyć się kontroli nad świeżo odkrytymi mocami. Pewnego dnia omal nie zostaje zamordowana, przez co wpada na trop nadnaturalnej serii zabójstw oraz kryminalnej zagadki, której korzenie sięgają daleko w przeszłość. Ma to związek z rodzinną tajemnicą Addamsów, a Wednesday postawia rozgryźć sprawę. W tym czasie czuwa nad nią dyrektorka szkoły, którą zagrała tutaj znana z "Gry o tron" Gwendoline Christie.

Netflix Global 10

W główną rolę wcieliła się fantastyczna w swojej kreacji Jenna Ortega, a jej filmową matkę gra Catherine Zeta-Jones. W gościnnej roli pojawiła się także Christina Ricci, która przed laty zagrała wszak Wednesday w filmach fabularnych z początku lat 90.

Jenna Ortega na premierze serialu 'Wednesday' Zawsze była porównywana do Wednesday. Gdy zadzwonił Burton, myślała, że to żart

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugim najpopularniejszym tytułem na Netfliksie jest obecnie stworzony przez twórców głośnego "Dark" serial "1899", w którym gra m.in. Maciej Musiał. To opowieść o pasażerach międzynarodowego rejsu transatlantyckim statkiem z Europy do USA. Wszyscy wywodzą się z różnych kultur, ale łączy ich nadzieja na lepsze życie na nowym kontynencie. W trakcie rejsu natykają się na statek, który uważano za zaginiony. Kiedy wchodzą na jego pokład, zaczynają się dziać rzeczy straszne. Widzowie w drugim tygodniu od premiery oglądali produkcję dodatkowych 87 890 000 godzin. Na trzecim miejscu jest piąta seria "The Crown", która zadebiutowała na platformie trzy tygodnie temu. Użytkownicy oglądali nowy rozdział z życia Windsorów 42 360 000 godzin.

1899 | Oficjalny zwiastun | Netflix Oskarżeni o plagiat twórcy "1899" komentują: Nie znamy tej artystki ani jej prac

Następny w kolejce jest trzeci i ostatni sezon "Jesteś martwa". Grająca jedną z głównych ról Christina Applegate w trakcie prac nad serią dowiedziała się, że ma stwardnienie rozsiane. Po pięciu meisiącach przerwy poświęconej na leczenie dokończyła zdjęcia do produkcji - to jej pożegnanie z ekranem. Aktorka ze względów zdrowotnych rezygnuje z aktorstwa, chce jednak dalej zajmować się produkcją filmową.

Na piątym i szóstym miejscu znajdują się kolejno czwarty i pierwszy sezon "Manifestu", a potem w stawce stoi miniserial dokumentalny "Pepsi, gdzie mój odrzutowiec" opowiadający o jednym z najdziwniejszych epizodów wojen colowych. Następne miejsce na liście ma trzecia seria "Manifestu", za nią stoi w kolejce druga seria "Warrior Nun", a stawkę zamyka pierwszy sezon "Jesteś martwa". 

Więcej o: