8-latka czaruje jak Hermiona. Jurorzy: "To Harry Potter w prawdziwym życiu"

Issy Simpson została okrzyknięta "prawdziwą Hermioną" po tym, jak mając zaledwie osiem lat zaprezentowała publiczności wyjątkowe magiczne sztuczki. Miłością do magii zaraził ją dziadek, który również był iluzjonistą. Po występie w "Mam Talent" do dziewczynki odezwał się odtwórca roli Harry'ego Pottera i reprezentująca go firma. Otworzyła też własną szkołę iluzji.

8-letnia Issy Simpson zajmuje się magią dzięki dziadkowi, Russowi Stevensowi, który wprowadził ją w tajniki pierwszych sztuczek. Simon Cowell, przewodniczący jury w amerykańskiej edycji "Mam Talent", zasugerował, że w takim razie wśród przodków dziewczynki muszą być czarodzieje. Biorąc pod uwagę to, co stało się podczas castingu, faktycznie można odnieść takie wrażenie. Mała iluzjonistka weszła na scenę jedynie z tablicą, pudełkiem pełnym książek i talią kart. To wystarczyło, by zaimponować nie tylko jurorom, ale też szerszej publiczności.

Magia czy niewytłumaczalny zbieg okoliczności?

Lubię zajmować się magią, bo w ten sposób mogę wprawiać ludzi w osłupienie.

- powiedziała Issy przed występem. Te słowa okazały się prorocze. Simpson rozdała członkom jury swoje ulubione lektury i poprosiła ich, by upewnili się, że każda ze stron jest inna. Następnie poleciła Simonowi Cowellowi, na którym, jak przyznała przed udziałem w programie, chciała zrobić największe wrażenie, by wskazał osobę, która ma wybrać losowe słowo z wybranej przez niego strony. Jak się okazało, wyłonione w ten sposób słowo "kettle" od początku było zapisane na przygotowanej przez dziewczynkę tablicy. To jednak nie był koniec magicznych trików. Pudełko z rekwizytami zmieniało swój ciężar w zależności od tego, kto próbował je podnieść, a karta, którą wybrał z talii przewodniczący jury okazała się być tą samą, którą Issy miała nadrukowaną na koszulce. Jurorzy nie kryli zaskoczenia i bezsprzecznym werdyktem zdecydowali się przepuścić "Hermionę" do kolejnego etapu programu.

Jesteś niezwykła. Masz tylko osiem lat, a zawstydzasz magików z o wiele dłuższym stażem. Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś w twoim wieku wykaże się takimi umiejętnościami i pewnością siebie.

- komentowali.

 

Issy otworzyła własną szkołę magii

Po udziale w "Mam Talent" Issy Simpson otrzymała liczne propozycje udziału w programach telewizyjnych. Porównania do Hermiony okazały się prorocze - podpisała kontrakt z tym samym zespołem, który podpisał umowę z gwiazdą "Harry'ego Pottera", Danielem Radcliffem. Aktor zadzwonił do niej wcześniej z gratulacjami - w programie zajęła 2 miejsce. W listopadzie 2017 roku wystąpiła jako gość specjalny na Blackpool Illuminations. W tym samym miesiącu zdobyła również nagrodę „The Marvin Rising Star Award" w YMC, znanym również jako Klub Młodych Magów. Jeździła po świecie, występując m.in. w The Ellen Show, Little Big Shots i specjalnej edycji America's Got Talent: The Champions. Otworzyła także zapisy do własnej, internetowej szkoły magii. Podczas specjalnego kursu wyjaśniała chętnym tajniki prostych sztuczek. Od 2021 roku nie jest już jednak aktywna w prowadzonych wcześniej przez rodziców social mediach - ani na Instagramie, ani na Facebooku, gdzie zgromadziła prawie 30 tys. obserwujących.

 
 
Więcej o: